Karybos ekspertas: prasidėjo karas, kuris gali peraugti į pasaulinį

Rusijai užpuolus Ukrainą, karybos ekspertas Darius Antanaitis sako, kad prasidėjęs karas turi tendencijas peraugti į pasaulinį karą. Pasak jo, viskas priklausys nuo to, kaip ilgai Ukraina sugebės atsilaikyti, tad jai šiuo metu yra reikalinga Vakarų parama.

Apie tai specialistas ketvirtadienį ryte kalbėjo LRT radijuje.

Naudojamos sparnuotosios raketos

Karybos ekspertas Darius Antanaitis sako, kad prieinama informacija rodo, jog Rusija Ukrainos puolimui naudoja sparnuotąsias raketas, tokias pačias, kokias naudojo kare Sirijoje. Šios raketos yra didelio nuotolio ir skrenda žemai.

D. Antanaitis sako, kad Ukrainos galimybė gintis oro būdu šlubuoja. Kiek matyti iš viešosios erdvės, numušti Ukrainos oro pajėgoms pavyko vos kelias raketas.

Vis dėlto kiek pavyks atsilaikyti Ukrainos sausumos pajėgoms, priklausys nuo Vakarų paramos.

„Kiek Vakarai išdrįs nepaklūsti Putino reikalavimams nepadėti Ukrainai, kiek vakarai išdrįs tiekti karinę paramą, ginkluotę, taip pat ir finansinę paramą“, – LRT radijuje kalbėjo D. Antanaitis.

Karas turi tendencijas peraugti į pasaulinį

Pasak jo, karo metu nieko nėra lengva, tačiau paramą galima perduoti per demokratines valstybes, su kuriomis Ukraina turi sieną.

„Šiuo metu, kai prasidėjo karas, kuris turi tendencijas peraugti į pasaulinį karą, manau, tokie posėdžiai bus gerokai sutrumpinti“, – apie pajėgų perdavimą Ukrainai kalbėjo karybos ekspertas.

Pasak jo, šiuo metu Ukrainai labiausiai reikalinga šiuolaikinė ginkluotė, kiek įmanoma didesnė finansinė parama, kad Ukrainos bankai galėtų skolinti pinigus.

Archyvų nuotr.

Apšaudomo Charkovo vaizdai

Kam Rusijai Ukraina?

Taip pat reikalingi žmogiškieji ištekliai. Kaip sako D. Antanaitis, Rusijai šis karas nebus lengvas, lieka klausimas, kiek ukrainiečiai turės jėgų kovoti.

„Atmetus visas emocijas ir baisias nuotraukas bei vaizdus, reikia galvoti, kodėl iš viso karas prasidėjo ir kodėl Putinas pradėjo kalbėti II pasaulinio karo tonu. Rusams reikia sausumos kelio į Krymą. Krymas yra esminis atsakymas viso karo.

Kas valdo Krymą, tas kontroliuoja Juodąją jūrą. Iš strateginės pusės, tai būtų tikslinga rusams apimti platų sausumos kelią į Krymą. Kai Jie tai užsitikrins, jiems svarbu nuversti Ukrainos valdžią, sustabdyti Ukrainos judėjimą link ES. Tam Jie turi sugriauti Ukrainą“, – teigia D. Antanaitis.

Archyvų nuotr.

Putinas paskelbė „karinę operaciją“ Ukrainoje

Portalas tv3.lt primena, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį paskelbė karinę operaciją Ukrainoje jos separatistams ginti ir provakarietiškai savo kaimynei „demilitarizuoti ir denacifikuoti“.

„Priėmiau sprendimą dėl specialios karinės operacijos“, – sakoma netikėtame jo pareiškime per televiziją, paskelbtame kelios minutės prieš 6 val. ryto (5 val. Lietuvos laiku).

Rusijos lyderis pasmerkė tai, ką pavadino Ukrainos surežisuotu genocidu šalies rytuose ir NATO agresyvia politika Rusijos atžvilgiu.

„Todėl sieksime Ukrainos demilitarizacijos ir denacifikacijos“, – pareiškė V. Putinas ir pažadėjo patraukti „į teismą tuos, kas įvykdė daug kruvinų nusikaltimų prieš civilius, įskaitant Rusijos piliečius“.

V. Putinas taip pat kreipėsi į Ukrainos karius ir pareikalavo sudėti ginklus, o paskui patikino, jog „tie, kas įvykdys šį reikalavimą, galės netrukdomi palikti kovos veiksmų zoną ir grįžti pas šeimas“.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder