galimybių pasas

Keliauti po ES be trečiosios vakcinos nuo COVID-19 dozės bus sunkiau (1)

Antradienį įsigaliosiančios naujos ES taisyklės apsunkins keliavimą bloko viduje asmenims, kurie paskutinį kartą vakciną nuo COVID-19 gavo prieš daugiau nei devynis mėnesius arba jei keliautojas dar negavo stiprinamosios dozės.

Nuo vasario 1 dienos keliautojo, turinčio ES skaitmeninį COVID pasą, galiojantis vakcinacijos statusas priklauso nuo to, ar per pastaruosius devynis mėnesius buvo baigtas pirmasis vakcinos nuo COVID-19 kursas.

Alternatyva – asmens, turinčio ES skaitmeninį COVID pasą, vakcinacijos statusas laikomas galiojančiu, jei jis gavo trečiąją dozę.

Pasibaigus šiam laikotarpiui, asmeniui, neturinčiam papildomos apsaugos, t. y. negavusiam stiprinamosios dozės, gali būti taikomi tokie pat apribojimai kaip ir neskiepytiems asmenims.

„Tai atspindi faktą, kad vakcinos teikiama apsauga silpnėja, ir pabrėžia, kaip svarbu revakcinuotis“, – sakė už teisingumą atsakingas EK narys Didier Reyndersas.

ES skaitmeninis COVID pasas rodo, ar jo turėtojas yra paskiepytas, ar neseniai buvo testuotas, ar pasveiko nuo COVID-19. Tai sudarė pagrindą Europos Sąjungai koordinuotai išeiti iš karantino apribojimų.

Naujųjų taisyklių tikslas – išlaikyti ES vakcinacijos standartų, taikomų keliaujant bloko viduje, nuoseklumą. Jokie papildomi kelionių apribojimai neturi būti taikomi asmeniui, galinčiam įrodyti atnaujintą vakcinacijos būseną.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder