vakcinos

Kinijos lyderis žada Afrikai milijardą COVID vakcinos dozių

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pirmadienį pažadėjo pasiūlyti Afrikai milijardą vakcinos nuo koronaviruso dozių. Jis kalbėjo vaizdo ryšiu per Kinijos ir Afrikos viršūnių susitikimą, vykstantį netoli Senegalo sostinės Dakaro.

Kinijos lyderis teigė, kad jo šalis tiesiogiai padovanos 600 mln. dozių. Dar 400 mln. dozių ateitų iš kitų šaltinių, pavyzdžiui, investicijų į gamybos vietas.

Xi Jinpingo pažadas nuskambėjo Kinijos ir Afrikos valstybių forume, daugiausia dėmesio skiriančiame prekybai ir saugumui, jis vyksta Diamniadio mieste netoli Senegalo sostinės pajūryje.

Pasak Kinijos ambasados ​​Dakare, Kinija daug investuoja į Afriką ir yra didžiausia žemyno prekybos partnerė, tiesioginės prekybos vertė 2019 m. viršijo 200 mlrd. dolerių.

Skiepijimų lygis Afrikoje žemas, lyginant su likusiu pasauliu, daugelis valstybių priklausomos nuo užsienio pagalbos dėl vietos gamybos įrenginių trūkumo ir didelių masinio pirkimo išlaidų.

„Turime toliau kartu kovoti su COVID, – viršūnių susitikime sakė Xi Jinpingas. – Privalome teikti pirmenybę savo žmonių apsaugai ir panaikinti skiepijimo atotrūkį“.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder