21-ąjį kartą pagerbtas “Linkuvos” atminimas (1)

Šeštadienio rytą Skulptūrų parke jūrinės bendruomenės atstovai, kaip ir kasmet, susirinko pagerbti Ramiajame vandenyne pražuvusios laivo “Linkuva” įgulos.

Šių metų birželį sukako jau 21-eri metai, kai laivas dingo patekęs į uragano akį ties Meksika. Tai viena didžiausių Lietuvos jūrininkų tragedijų, pražudžiusi 18 žmonių įgulą. Jiems atminti Klaipėdos Skulptūrų parke pastatytas paminklas, kuriame iškaltos visų dingusiųjų pavardės. Tradiciškai kasmet prie jo renkasi įgulos narių artimieji, jūros veteranai, pažinoję “Linkuvos” jūrininkus.

Šeštadienį prie paminklo gėlių padėjo ir “Linkuvos” atminimą pagerbė miesto meras Vytautas Grubliauskas, tolimojo plaukiojimo kapitonas Sigitas Šileris, asociacijos "Jūros veteranai" nariai, uosto bendrovių atstovai, jūrininkų artimieji. Jautrų savo parašytą eilėraštį apie “Linkuvos” žūtį perskaitė jūros veteranė, poetė Julija Montvydaitė-Samuilienė.

“Po truputį mūsiškiai išeina, bet mūsų, kaip jūros veteranų, pareiga, yra prisiminti, suburti jūrininkus, kiek išeina. Mūsų gretos, deja, nedidėja”, - “Vakarų ekspresui” sakė asociacijos “Jūros veteranai” pirmininkas Vytautas Petrulis.

Pasak jo, net ir praėjus daugiau nei dviem dešimtmečiams nuo nelaimės, jūrininkų bendruomenei yra skaudu.

“Žinoma, skaudu. Su kiekvienu daugeliui yra tekę kažkur kartu dirbti, susitikti, o dabar esame laikinai išsiskyrę. Paprasti žmonės, civiliai, apie mirusius sako “amžinatilsį”, pavyzdžiui, “amžinatilsį Olegas sakė”, bet pas jūrininkus tokio žodelio nėra. Mes sakome “Olegas sakė”, nors visi puikiai žinome, kad Olego jau nebėra tarp mūsų. Jie tarsi laikinai išeina į jūrą. Bet pamiršti jų negalime”, - pasakojo V. Petrulis.

Pašnekovas išreiškė viltį, kad jūrininkų gretas papildys nauja karta. Ypač jam smagu matyti Kadetų mokyklos auklėtinius, kurie dėvi senosios jūrininkų kartos uniformą.

“Vos ašaros nerieda pamačius, kad jie perėmė mūsų uniformą. Matome, kad auga pamaina ne tik Kadetų mokykloje, bet ir Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Kol bus šis jaunimas, kol mes čia ateisime, kol vyks Jūros šventė, tol Lietuva bus jūrinė valstybė, nors mes dabar ir matome, kad ji yra griaunama”, - vilties nepraranda asociacijos “Jūros veteranai” pirmininkas.

Laivas “Linkuva” dingo 2000 metais prie Meksikos, kai laivą užklupo uraganas. Spėjama, kad jūrininkai galėjo įplaukti į uragano akį ir paskui nebegalėjo išsigelbėti. Paieška vandenyne truko 7 dienas, dingusio Lietuvos laivo ieškojo JAV ir Meksikos pakrančių tarnybos. Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus prašymu paieška dar buvo pratęsta. Buvo rastos dvi gelbėjimosi valtys, kurios buvo nuplėštos per uraganą, vandens bakelis, ko gero, iškritęs iš valties, ant jo buvo užrašyta "Linkuva".

Raktažodžiai
Įdomu,ar kapitonai tebevagia įgulos maistpinigius limarko laivyne? Pas mus pipiras ir udalovas pusbadžiu laikė,gerai kad iš krovinio galėjom ką išsitraukti,kitaip nukrite butume.
Svečias, 2021-07-24 17:09
Sidebar placeholder