AB „Smiltynės perkėla" atvers daugiau viešųjų erdvių - pasirašyta statybų sutartis

AB „Smiltynės perkėla“ rugsėjo 11 d.  pasirašė statybų sutartį su tarptautinio viešo konkurso nugalėtoju UAB „Infes“ dėl Naujosios perkėlos viešųjų erdvių bei keleivių stoties rekonstrukcijos. Viešosios erdvės ir keleivių stotis bus rekonstruotos už 13,89 mln.  Eur be PVM.

Ne mažiau svarbi žinia yra ir finansavimo šiai rekonstrukcijai užtikrinimas. Šiandien parašu užtvirtinta ir finansavimo sutartis su „OP Corporate Bank plc“ Lietuvos filialu. Stabilus finansavimas leis rekonstrukcijai vykti sparčiai, taip išvengiant statybų kaštų bangavimo.  „OP Corporate Bank plc“ Lietuvos filialas yra patikimas partneris kuris finansavo kelto „Klaipėda“ statybos bei keltų pakrovimo-iškrovimo tiltelių rekonstrukcijos projektus. „Džiaugiamės ilgamete partneryste su „Smiltynės perkėla ir dar vienu bendru projektu. Ši investicija reikšmingai prisidės prie Lietuvos pajūrio  infrastruktūros gerinimo ir mūsų šalies patrauklumo vykstantiems į Kuršių Neriją“, sako Leda Iržikevičienė, „OP Lietuva“ vadovė.

Projektuotojų vizualizacija

„Šios sutartys yra strateginis žingsnis projekto įgyvendinimo kelyje. Projektas startuos dar šiais metais ir planuojama jį užbaigti jau 2025 metų antroje pusėje. Tai tikrai trumpas laiko tarpas rekonstrukcijai, kurios metu bus sutvarkyta virš 20 tūkst.  m2 teritorijos bei rekonstruota apie 2,5 tūkst.  m2 keleivių stotis, pasiektas A klasės energetinis naudingumas. Itin svarbus teritorijos sutvarkymo elementas – naujai kuriamos viešosios erdvės. Kuršių marių krantinėje formuojamos rekreacinės salos su lauko terasomis, želdiniais, skirtingo intensyvumo apšvietimu, infrastruktūra dviratininkams”, - sako bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Čiakas.

Projektuotojų vizualizacija

Tvarkant teritoriją, taip pat bus užtikrintas priėjimas prie Kuršių marių ir kuriamos  Klaipėdos miesto rekreacinės erdvės. Taip pat bus įrengta  83 vietų automobilių stovėjimo  aikštelė, keleivių laukimo salė, bilietų kasa ir kavinė su terasa į Kuršių nerijos kraštovaizdį. 

Projekto architektai: studija “Altitudės“ - Gerda Antanaitytė, Andrius Laurinaitis ir Aurimas Baužys.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder