Arvydas Vaitkus: "Jau ne kartą visam pasauliui įrodėme, kad galime daug daugiau nei iš mūsų tikimasi"

Vasario 16-oji yra ta data, nuo kurios Lietuva XX a. amžiuje pradėjo kurti savo valstybinį identitetą, o ant šių valstybingumo pamatų mes gyvename iki šiol.

Kaip rodo istoriniai faktai, Lietuvos inteligentijos idėja atkurti nepriklausomą Lietuvą tuomet nesulaukė didelio pritarimo beveik iš jokios Vakarų valstybės, kurios jau šimtmečius buvo pripratusios matyti Lietuvą, priklausomą nuo kitų valstybių.

Itin kukli Lietuvos inteligentų bendruomenė tuomet sugebėjo įtikinti ne tik Lietuvos žmones, bet ir didžiąsias valstybes, kad Lietuva verta būti nepriklausoma ir savarankiška šalimi.

Negana to, prieš beveik 100 metų mes net sugebėjome atsikovoti Klaipėdos kraštą ir tapti jūrine valstybe, taip sustiprindami savo potencialą ir pasaulio ekonominiame žemėlapyje.

Mano nuomone, būtent nuo 1918-ųjų Vasario 16-os mes pradėjome kurti savo legendą apie mažą, tačiau išskirtine tautą, kuri dažnai sugeba viršyti savo galimybių ribas siekdama didelių ir reikšmingų tikslų.

Todėl šią svarbią šaliai dieną visiems norėčiau palinkėti nepamiršti šios legendos ir dažniau didžiuotis savo šaknimis bei istorija.

Jau ne kartą visam pasauliui įrodėme, kad galime daug daugiau nei iš mūsų tikimasi. Istorijos metraščiuose turime pakankamai daug įvykių, kuriais galime išdidžiai dalintis ir su viso pasaulio gyventojais.

Reikia tik nebijoti tai daryti, o atėjus naujiems iššūkiams - nepamiršti pasisemti drąsos iš mūsų istorijos didvyrių.

Šią diena svarbu prisiminti, kad geriausiai meilę Tėvynei išreiškia ne tuščios kalbos, o prasmingi darbai šalies ir žmonių gerovei. 

Tad su Lietuvos Valstybės atkūrimo diena, gerbiami mažos, bet drąsios valstybės gyventojai!

Archyvų nuotr.

 

Sidebar placeholder