Arvydas Vaitkus ir Kamarauskas darželyje „Svirpliukas“

Atsinaujinęs „Svirpliukas“ vaikų lauks pirmadienį

Iš pagrindų atnaujintame lopšelyje-darželyje „Svirpliukas“ vaikų klegesys pasigirs ne Rugsėjo 1-ąją, o keliomis dienomis vėliau. Ir nors švęsti jau beveik trejus metus trunkančios rekonstrukcijos pabaigos dar neleidžia neįrengta virtuvė, mažieji klaipėdiečiai alkani tikrai neliks.

Uostamiesčio centre, Skulptūrų parko pašonėje, įsikūrusio lopšelio-darželio „Svirpliukas“ direktorė Audronė Šiliauskienė nors ir apgailestauja, kad dažais dar kvepianti ikimokyklinio ugdymo įstaiga duris atvers ne Rugsėjo 1-ąją, o keliomis dienomis vėliau, tačiau džiaugiasi, jog joje vėl skambės vaikų balsai.

„Vaikus priimsime pirmadienį, rugsėjo 4-ąją. Aišku, gaila, kad ne tradicinę Rugsėjo 1-ąją. Tačiau visi tėveliai yra informuoti. Dalis jų net džiaugiasi, kad vaikai galės vyresnes seseris ir brolius į mokyklą palydėti“, - „Vakarų ekspresui“ sakė A. Šiliauskienė.

Nors „Svirpliuko“ rekonstrukcijos darbai iki galo dar nebaigti, vaikų priėmimui tai nesutrukdys.

Koją kiša laiku nesuspėta pristatyti ir sumontuoti virtuvės įranga. Tačiau mažieji klaipėdiečiai alkani neliks.

"Naudosimės maisto atvežimo paslauga, kurią pirksime. Jį gaminsime buvusiose vaikų globos namuose Smiltelės gatvėje. Ten tam sąlygos yra puikios.

Maisto atvežimas mums nėra naujiena. Tai darėme ir kol vyko įstaigos renovacija.

Taip maitinti modulinius darželius, pastatytus kitų dviejų įstaigų teritorijose, lankę mūsų vaikai.

Ši paslauga pasitvirtino. Manau, kad ir dabar susitvarkysime. Nors visi šie trikdžiai ir nepriklauso nuo mūsų, iš kailio neriamės, jog viskas būtų gerai", - patikino A. Šiliauskienė.

Kada virtuvės įranga bus sumontuota ir „Svirpliuko“ rekonstrukcija visiškai užbaigta, kol kas tiksliai neaišku.

Visos lopšelio-darželio grupės yra užpildytos. Sąraše - 245 vaikai. Iki rekonstrukcijos jų įstaigą galėjo lankyti kur kas mažiau - 150.

"Labai džiaugiamės, kad pavyko susitvarkyti su darbuotojų paieškos iššūkiu. Visi žino, kaip dabar yra labai sunku rasti kvalifikuotų specialistų.

Padidėjo auklėtojų skaičius. Dabar grupėse bus po du etatus vietoje pusantro. Visų įstaigos darbuotojų etatų skaičius nuo 33 su trupučiu, išaugo iki 55 su trupučiu", - teigė A. Šiliauskienė.

Po kelis mėnesius trukusių teisminių ginčų Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir supaprastintą atvirą konkursą laimėjusi bendrovė „Statmax“, veikianti jungtinėje veikloje su bendrove „Autentė“, sutartį dėl lopšelio-darželio "Svirpliukas rekonstrukcijos pasirašė 2020 metų lapkričio viduryje. Visi darbai turėjo būti atlikti iki 2022 metų vasaros.

Sutartį šalių susitarimu teko ilgiau nei pusei metų sustabdyti, kol lopšelis-darželis atlaisvino patalpas.

Ugdymo įstaiga ne tik iš pagrindų atnaujinta, bet ir išplėstas jos plotas. „Svirpliuke“ įsteigtos penkios naujos ugdymo grupės.

Vienas darželio pastatas yra pastatytas dar 1957 metais, kitas - dešimtmečiu vėliau. Per visą gyvavimo laikotarpį nė vienas jų nebuvo iš esmės remontuotas.

Vienas pastatas visiškai rekonstruotas, išplečiant jo plotą ir pristatant antrą aukštą, įrengtas keltuvas neįgaliesiems, visos inžinerinės sistemos.

Kitame pastate sustiprintos konstrukcijos, apšiltintos išorinės sienos, stogas, pakeisti langai, durys, vidaus inžinerinės sistemos, suremontuotos vidaus patalpos, pertvarkyti elektros tinklai, šildymo ir vėdinimo sistemos, apšvietimas ir kt. Sutvarkyta ir darželio aplinka - įrengta kiemo aikštelė su automobilių stovėjimo vietomis, stoginė vaikų žaidimo inventoriui, takai, vaikų žaidimo aikštelės.

"Siekiame, kad švietimo įstaigos mokslo metus pasitiktų atsinaujinusios, o ugdymo proceso netrikdytų statybiniai darbai.

Būtina išsiaiškinti, jei dar kyla kokių nors trikdžių, ir rasti greitus sprendimus, kad mokslo metams būtų pasirengta laiku„, - sakė nesenai “Svirpliuke" apsilankęs Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

„Svirpliuko“ rekonstrukcijos darbų vertė - 3,5 mln. eurų. Projektas finansuotas iš Europos Sąjungos ir Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto lėšų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder