Atviras jaunimo centras - vieta, kur jaunimas atskleidžia save

(1)

Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro (KKLJC) padalinys - Atviras jaunimo centras - tai vieta skleistis jaunoms asmenybėms, puoselėti savo vertybinį suvokimą, diskutuoti jaunimui rūpimais klausimais, ieškoti ir atrasti problemų sprendimų būdų.

Atvirasis darbas su jaunimu (14-29 m.) yra tokia darbo su jaunimu forma, kai jauniems žmonėms suteikiama galimybė saugiai leisti laisvalaikį, užsiimti įdomia veikla, o esant poreikiui, kartu su jaunimo darbuotojais spręsti kasdienybėje iškylančius iššūkius ir klausimus.

KKLJC Atvirame jaunimo centre yra laukiami visi jauni žmonės, kurie ieško saugios ir jaukios erdvės savo laisvalaikiui bei savo gebėjimų įprasminimui, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties, kitų skirtumų ir įsitikinimų.

Dalyvaudamas bendrose mėgstamose veiklose jaunimas gilina savo bendravimo, supratimo, empatijos įgūdžius bei kuria tvaresnės visuomenės pamatus.

KKLJC Atviro jaunimo centro kolektyvas - draugiški ir jaunimui atviri žmonės. Kiekvienas iš jų yra savo srities profesionalas.

Skirtingi savo profesine ir gyvenimiška patirtimi, bet visus jungia bendra idėja - padėti jaunimui atrasti save ir padrąsinti eiti gyvenimo keliu jau nevaikiškais žingsniais.

Klaipėdos mieste Atviras jaunimo centras veiklą pradėjo 2009 metais. Įsikūrė I. Simonaitytės g. 24.

2013 m. tapo KKLJC struktūriniu padaliniu ir dabar sėkmingai tęsia savo darbą. Nuo 2022 vasario 1 d. Atviras jaunimo centras pakvietė savo lankytojus į dar vienas naujas, modernias patalpas, esančias Paryžiaus Komunos g. 16A.

Jose lankytojų laukia atvira, neformali, neįpareigojanti aplinka, į kurią jaunuoliai gali ateiti, būti su draugais ir bendrauti su bendraamžiais, turiningai praleisti laisvalaikį ir įsitraukti į socialiai atsakingas ir pilietiškas, bendruomenines veiklas.

Veržlus jaunimas savito dizaino aplinkoje gali ugdyti savo bendrąsias ir profesines kompetencijas, taikyti informacines ir kūrybines technologijas naujoms savo idėjoms įgyvendinti, ugdyti socialinę atsakomybę ir pilietiškumą, bendrauti ir bendradarbiauti su įvairiomis institucijomis.

KKLJC Atviras jaunimo centras jau nuo balandžio mėnesio vykdo jaunimo informavimą ir konsultavimą.

KKLJC Atviro jaunimo centro nuotr.

Pagrindinis tikslas - padėti jauniems žmonėms susiorientuoti visuose jų gyvenimo aspektuose ir skatinti savarankišką sprendimų priėmimą.

Šiuo metu mes visi gyvename informacijos pertekliaus amžiuje. Internete, medijoje pilna žinių, faktų, naujienų, kurios mus pasiekia įvairiausiomis komunikacijos priemonėmis.

Jaunas žmogus, kuris ypač imlus naujoms technologijoms, yra dar labiau įtrauktas į šį informacinį triukšmą. Todėl jaunuoliui darosi vis sunkiau atsirinkti faktus, nepasiklysti informacijos srautuose ir nebūti suklaidintam dezinformacijos, netikrų faktų, melagienų.

Jaunimo informavimas ir konsultavimas padeda išgryninti informacijos perteklių ir gauti reikiamą informaciją, apžvelgiant visas įmanomas galimybes.

KKLJC Atviro jaunimo centro nuotr.

KKLJC Atviras jaunimo centras - tai įstaiga, kurioje jaunas žmogus atskleidžia save, išbando įvairius savo gebėjimus, „pasimatuoja“ norimą profesiją, suranda bendraminčių ir draugų.

Centro erdvėse jaunimas gali žaisti krepšinį, stalo tenisą, stalo futbolą, badmintoną, skaityti knygas, dalyvauti įvairiose edukacijose, diskusijose, naudotis sporto treniruokliais, žaisti „Playstation“ žaidimus, naudotis šokių, muzikos instrumentų salėmis, žaisti biliardą, įvairius stalo žaidimus.

Ir visa tai - nemokamai.

Atviras jaunimo centras kviečia jaunimą (14-29 m.) įsilieti į įvairias veiklas, nes šios įstaigos durys yra atviros visiems.

Jaunieji klaipėdiečiai laukiami I.Simonaitytės g. 24 ir Paryžiaus Komunos g. 16A.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder