Balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto idėjas - jau kitą savaitę

Jau kitą savaitę Klaipėdoje prasidės balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto projektus, kurie pereis administracinį vertinimą. Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Deivido Petrolevičiaus, numatoma, kad konkurse varžysis apie dvi dešimtis idėjų.

Dalyvaujamojo biudžeto konkursas, kuriame gyventojai patys teikia biudžeto investicijų pasiūlymus, išreiškia palaikymą paviešintiems projektams ir vėliau balsuodami už pripažintus tinkamais projektus, nustato, kurie investiciniai projektai gauna finansavimą iš miesto biudžeto, Klaipėdos mieste rengiamas antrus metus.

Pasak D. Petrolevičiaus, šiais metais konkursui pateiktas 31 projektas.

„Dauguma projektų teikėjų pageidauja, kad miesto biudžeto lėšos būtų skirtos vaikų žaidimo aikštelėms, sporto aikštynams įrengti, gerinti infrastruktūrą įrengiant šaligatvius ir panašiai.

Šiuo metu komisija vertina, ar jie atitinka nustatytą tvarką, įvertina vietas, kuriose siūloma įgyvendinti idėjas, ar siūlymai neprieštarauja Savivaldybės planams. Po administracinio vertinimo, manau, konkurse liks apie 20 projektų“, - sakė pašnekovas.

Panašus projektų kiekis buvo pateiktas dalyvaujamojo biudžeto konkursui ir praėjusiais metais.

Nuo spalio 27 d. iki lapkričio 7 d. už gyventojų pateiktas idėjas bus galima balsuoti.

Pasak D. Petrolevičiaus, šiais metais išplėstos balsavimo galimybės. Palaikyti patikusį projektą klaipėdiečiai galės internetu, prisijungę per elektroninius valdžios vartus, o balsuoti gyvai - ne tik Klaipėdos miesto savivaldybėje, bet ir miesto bibliotekose.

Daugiausiai balsų surinkę projektai bus įgyvendinami. Iš viso dalyvaujamojo biudžeto projektams įgyvendinti skiriama 100 tūkst. Eur.

Praėjusiais metais ši suma paskirta trims daugiausia balsų surinkusiems projektams: vaikų žaidimo aikštelėms I. Simonaitytės gatvėje ir Klaipėdos gatvėje ir Baltų mitologijos parkui Tauralaukyje įrengti.

"Vaikų žaidimo aikštelės iki šių metų pabaigos bus įrengtos. Baltų mitologijos parko idėjos realizavimas užtruko, nes reikėjo keisti teritorijos planavimo dokumentus.

Šį projektą ketinama įgyvendinti ateinančiais metais kartu su šių metų konkursą nugalėjusiais projektais, kurie bus paskelbti lapkričio 8 d.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder