COVID-19 sergamumo rodikliai didėja (3)

Šiuo metu epidemiologinė situacija Klaipėdoje - stabili, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje užimta kiek daugiau nei pusė lovų, tačiau dėl COVID-19 protrūkių numatoma, jog susirgusiųjų skaičius gali padidėti.

Pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojo Vinso Janušonio, COVID-19 ligos situacija uostamiestyje gana stabili.

„Situacija santykinai stabili, šiuo metu ligoninėje yra 36 pacientai. Skaičiai iš tiesų kas minutę keičiasi, tai daugėja, tai mažėja, bet reanimacijoje yra 9 asmenys“, - tikino V. Janušonis.

Šalies sostinėje epidemiologinė situacija ypač bloga, ligoninių lovų užimtumas siekia 90 proc. Kituose regionuose užsikrėtimų skaičius taip pat didėja. Pasiteiravus V. Janušonio, ar tikėtina, jog Klaipėdoje situacija taip pat ims blogėti, jis tikino, jog tai prognozuoti - sudėtinga.

„Prognozės labai sudėtingas dalykas, bet kadangi visur užsikrėtimų skaičius didėja, tai tokia tikimybė, kad Klaipėdoje taip pat daugės - yra. Nors lovų užimta tik šiek tiek daugiau nei pusė, bet mes jų nemažiname. Kadangi Kretingoje įvyko didelis protrūkis, kuris tebesitęsia, esame pasiruošę“, - pasakojo V. Janušonis.

Sergamumas didėja

Apie epidemiologinę situaciją Klaipėdos regione pasiteiravus NVSC Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos Ramintos Mitkuvienės, ji pasakojo, jog koronavirusas plinta visuose regionuose.

Vertinant praėjusios savaitės situaciją, iš viso Klaipėdos apskrityje yra 29 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai. Iš jų 16 yra Klaipėdos mieste, 5 - Klaipėdos rajone, po 3 Skuodo ir Šilutės rajonuose, o Kretingos rajone - 2.

„Iš visų registruotų 29 protrūkių 5 yra registruoti Sveikatos priežiūros įstaigose, 5 ugdymo įstaigose ir 19 kitose įstaigose. Konkrečiai išskirti vienos srities, kur registruoti protrūkiai, kaip ir negalėtume, nes protrūkiai registruojami įvairaus pobūdžio įmonėse, ir statybų, ir transporto, siuvimo, o išskirti, kur virusas labiau plinta, tikrai negalime, nes jis plinta praktiškai visur“, - tikino R. Mitkuvienė.

Epidemiologinė situacija Klaipėdoje, pasak R. Mitkuvienės, gana gera, tačiau sergamumo didėjimas yra stebimas visoje Lietuvoje.

"Vilniuje naujų atvejų vidurkis 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų yra 575 atvejai, o Klaipėdos mieste turime 211.

DKlaipėdos apskrityje didžiausias sergamumas yra Kretingos rajone, kur 100 tūkst. gyventojų tenka 255 atvejai per 14 dienų.

Nerimą kelia tai, kad nors ir sergamumas mūsų regione nėra toks aukštas, kaip kituose regionuose, bet jis didėja. Galime išskirti ir Skuodo rajoną, kur per savaitę sergamumo rodiklis padidėjo 2 kartus. Geriausia situacija kol kas Neringos ir Klaipėdos miestuose, taip pat Šilutės rajone", - apie epidemiologinę situaciją pasakojo R. Mitkuvienė.

Situacija stabili

Statistikos departamento duomenimis, sekmadienį Klaipėdoje buvo nustatyti 5 koronaviruso ligos atvejai, o šeštadienį - net 45.

Klaipėda išlieka 18 vietoje tarp mažiausiai užsikrėtusių šalies savivaldybių.

Klaipėdoje šiuo metu koronavirusu užsikrėtę 346 žmonės.

Sekmadienį šalyje pirmuoju skiepu paskiepyti 22 gyventojai, o antrą kartą vakcinuoti 534.

Pasak Statistikos departamento, Klaipėdoje sekmadienį nepaskiepytas nė vienas žmogus.

Pranešama, kad šią savaitę Vilniuje jau pradedami skiepyti 45+ amžiaus gyventojai. Tuo metu Klaipėdoje dar vis tęsiamas 65 metų amžiaus ir vyresnių klaipėdiečių skiepijimas.

Imunitetą šalyje jau turi 898 470, arba 32 proc., gyventojų. Neringoje tokių - 57,5 proc.

Klaipėdoje iki šiol gauta 60 079 vakcinos dozės, panaudotos - 56 119. Skiepijimo mastas - 20,54 proc.

Palanga, dabar turėdama santykinį sergamumo per dvi savaites rodiklį - 219 atvejų 100 tūkst. gyventojų, yra paskiepijusi 29,91 proc. kurorte gyvenančių žmonių.

pagal šios dienos skaičius tai procentais nuo ištirtų tik 5,6 proc. sergančiųjų. Tai niekas čia nedidėja. Reikia žiūrėti procentus kiek sergančiųjų iš ištirtųjų yra, o ne kiek sergančiųjų. Dauguma pagyvenusiųjų žmonių nesupranta į ką kreipti dėmesį ir gaunasi bereikalingas gąsdinimas.
S.S.S., 2021-05-04 09:52
jei per diena paskiepija 22 gyventojus, gal 2030m ir paskiepis puse miesto
laa, 2021-05-04 04:21
Jei sergamumo rodikliai didėja - nieko baisaus. Svarbu, kad pats sergamumas nedidėtų.
E., 2021-05-03 22:31
Sidebar placeholder