Vėl kalbama apie autobusą Danės upėje
Dangės upėje planuojami šeši traukos centrai (1)

Dangės upėje nuo Klaipėdos miesto centro iki Tauralaukio planuojama įrengti šešias pontonines prieplaukas, kurios bus naudojamos ne tik vandens transportui sustoti, bet ir taps patraukliais traukos centrais prie vandens.

Penktadienį Dangės upės pritaikymo laivybai detalės aptartos Jūrinių ir vandens reikalų komisijos posėdyje.

"Tai bus pontoninės, ant vandens plūduriuojančios, tačiau visus metus naudojamos prieplaukos", - informavo šią infrastruktūrą įrengti ir prižiūrėti įpareigotos BĮ "Klaipėdos paplūdimiai" direktorius Olegas Mariničius.

Posėdyje sutarta, kad pirmoji prieplauka bus įrengta Dangės krantinėje centre, tarp "Meridiano" ir Jono kalnelio, po to būtų sustojimas jau kitoje upės pusėje, ties Liepų g. tiltu, dar viena prieplauka numatyta Dangės vingyje, ties Panevėžio g., šalia Žolyno kvartalo, prie Botanikos sodo ir prie Tauralaukio tilto.

"Tikimės, kad šios prieplaukos tarnaus ne tik kaip stotelės vandens autobusui, kurio maršrutas numatytas, bet ir valtims, baidarėms nuleisti. Be to, bus sutvarkyta prieplaukų aplinka. Joje atsiras patrauklios poilsio erdvės su suoliukais, bent dviejose prieplaukose bus atvesta elektra, nes vandens autobusas turėtų būti varomas elektra. Pažymėtina, kad prieplaukos bus pritaikytos ir žmonėms su negalia. Tad, viliamės, kad prieplaukos taps traukos centrais prie upės", - sakė O. Mariničius.   

Tada, kai bus įrengta infrastruktūra vandens transportui, Klaipėdos miesto savivaldybė skelbs konkursą vandens transporto maršrutui organizuoti.

Įveiklinti Dangės upę Klaipėdoje tikimasi iki 2024-ųjų.

Jau antri metai apie ta pati kaip nėr taip nėr
Aš, 2021-05-28 21:27
Sidebar placeholder