Daugiabučių kiemų tvarkymą paspartins nauja tvarka?

(1)

Klaipėdos miesto savivaldybė paruošė naują tvarką, kuri, tikimasi, leistų paspartinti daugiabučių kiemų tvarkymą. Siūloma, kad gyventojai galėtų prisidėti savo lėšomis, tada kiemui būtų suteikiamas prioritetas.

Savivaldybė šiuo metu neturi tvarkos, numatančios, kaip patys gyventojai gali prisidėti savo lėšomis prie kiemų infrastruktūros gerinimo. Dabar daugiabučių namų kiemų infrastruktūra yra tvarkoma pagal patvirtintą strateginę programą iš miesto biudžeto.

Numatoma, kad gyventojams, bendrijoms ar kitiems valdų naudotojams reikėtų prisidėti ne mažiau kaip 10 procentų darbų sumos. Sprendimo projekte, pristatytame Finansų ir ekonomikos komitetui, nurodoma, kad kvietimas teikti paraiškas būtų skelbiamas kasmet iki balandžio 1 d., jos būtų priimamos iki liepos. PO to visos paraiškos būtų vertinamos ir rikiuojamos pagal surinktus balus.

Pagal siūlomą naują tvarką į Savivaldybės strateginės veiklos planą būtų įtraukiami daugiausia balų surinkusiose paraiškose nurodyti kiemai.

"Iki šiol mes tokios tvarkos neturėjome. Manome, kad patvirtinus padidėtų galimybės sutvarkyti žymiai daugiau kiemų. Dabar tvarkome biudžeto lėšomis, bet turėjome skambučių, žmonės, bendrijos domisi, nori prisidėti", - komiteto nariams sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Pasak jos, tokia tvarka taikoma žvyruotų gatvių asfaltavimui - norintieji prisidėti savo lėšomis teikia paraiškas.

I. Šakalienė nurodė, kad kasmet kiemų tvarkymui vidutiniškai panaudojama apie 1,2 mln. eurų. Svarstoma, kad krepšelis, skirtas prisidėti prie gyventojų inicijuojamų kiemų tvarkymo darbų, galėtų būti apie 100 tūkstančių eurų.

Miesto tvarkymo skyriaus duomenimis, nuo 2017 metų, kai pradėtos vykdyti trimetės daugiabučių kiemų tvarkymo programos, darbų atlikta už 4,5 mln. eurų. Per tą laikotarpį 367 namų kiemuose įrengtas apšvietimas, o parkavimo vietų, įskaičiuojant ir suplanuotas įrengti šiemet, - 1 470.

Pasak I. Šakalienės, kone visi kiemų tvarkymo ir parkavimo vietų įrengimo darbai šiemet vyks pietinėje miesto dalyje.

"Vertinčiau, kad pakankamai sparčiai judame į priekį. Turime nemažai projektų parengę dar 9 didelėms teritorijoms dėl parkavimo vietų ir nuolat perkame apšvietimo įrengimo darbus", - sakė I. Šakalienė.

Ji nurodė, kad prašymų tvarkyti kiemus Savivaldybė turi 6-7 metams į priekį, bet įgyvendinami pirmiausi tie, kuriems yra parengti techniniai projektai.

Komiteto nariui Rimantui Taraškevičiui užkliuvo formulė, pagal kurią ketinama skaičiuoti gyventojų paraiškoms skiriamus balus. Joje įvardijama, kad jei namas renovuotas, skiriami 2 balai, jei nerenovuotas - nulis. Jis pasiūlė padidinti koeficientą – vietoje 0 skirti 1 balą, net jei namas nerenovuotas. Tokiam siūlymui politikai pritarė.

Per mėnesį komitetas pageidavo gauti išsamią informaciją apie situaciją daugiabučių kiemuose.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder