Ekologė Vaida Griškevičienė: „Dažniausias žmonių pasiteisinimas - „neturėjau maišelio“

(1)

Pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ kartu su aplinkosaugos iniciatyva „Kita forma“ ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba antrą kartą ėmė vykdyti jau pasiteisinusią akciją „Misija: švari vasara!“.

Šios akcijos tikslas – lankyti parkus, pažintinius takus, istorinius objektus, o pastebėjus paliktas šiukšles – jas surinkti. Organizatoriai prašo šiukšles patiems išvežti bei tinkamai išrūšiuoti ir, žinoma, užkrečiamu pavyzdžiu su kitais dalytis socialiniuose tinkluose.

 

„Mes skatiname einant į gamtą, žmones apie tai girtis socialiniuose tinkluose, nes kai tu giriesi, tokiu būdu paskatini kitą prisidėti prie šios iniciatyvos.“, - pasakojo VšĮ „Žaliasis taškas“ atstovė-ekologė Vaida Griškevičienė.

Renginio organizatoriams ši idėja kilo tuomet, kai karantino metu, žmonės pradėjo daugiau laiko leisti gamtoje ir palikdavo po savęs šiukšlių. <isnasa>„Dažniausias žmonių pasiteisinimas, tai neturėjau maišelio, todėl negalėjau surinkti.“, - teigia ekologė Vaida Griškevičienė. Todėl Lietuvos nacionalinių ir regioninių parkų lankytojams bendrovė „Gerovė“ pagamino specialius maišelius, kuriuos galima rasti ir nemokamai pasiimti visuose parkų lankytojų centruose. Šie šiukšlių maišai yra iš 100 proc. perdirbto plastiko, kuris buvo surinktas ir perdirbtas Lietuvoje.

Taip pat šios misijos įgyvendinimui įtakos turėjo ir 8-12 klasių mokinių Nacionalinė Žaliosios olimpiados Odisėja – tai visus mokslo metus trunkanti ekologijos ir aplinkosaugos žinių, atliekų mažinimo, aplinkos gerinimo olimpiada, kurios tikslas skatinti jaunimą atsakingai elgtis.

Liepos 8 dieną, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos darbuotojai su viešosios įstaigos „Žaliasis taškas“ atstovais išsiruošė į uostamiesčio gyventojų pamėgtą viešąją erdvę – Skulptūrų parką, surinkti lankytojų paliktas šiukšles. „Nors iš išorės ir atrodo, kad tų šiukšlių ten nėra, pažiūrėjus atidžiau, pastebėjome ir butelius krūmuose ir nuorūkas.“, - pasakojo ekologė Vaida Griškevičienė.

Kiek vėliau Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos vidiniame kiemelyje vyko aplinkos švarinimo gerovės akcija, kurios metu vyko rūšiavimo turnyras, daiktų iš perdirbtų medžiagų ekspozicija, kūrybinės eko dirbtuvės ir žaidimai pagaminti iš antrinių žaliavų.

VšĮ „Žaliasis taškas“ atstovai patys važiuoja per nacionalinius parkus, tokiu būdu rodydami žmonėms pavyzdį, o nacionaliniai parkai parodo jiems nelegalius sąvartynus, kuriuos jie sutvarko. „Žmones raginame bent savo šiukšles susirinkti, aplink ofisą apeiti. Tu negali kaltinti kito, kad jis kažko nepadarė, jei pats to nedarai.“, - sakė ekologė Vaida Griškevičienė.

Vis daugiau Lietuvos žmonių įsitraukia į aplinkos tvarkymą, stengiasi mažinti taršą ir savo pavyzdžiu skatina tai daryti ir kitus.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder