„Garažiukai“ - VMI ir aplinkosaugininkų akiratyje

Visą balandžio mėnesį aplinkosaugininkai ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) atstovai tikrins, kaip individualiai automobilius remontuojantys meistrai laikosi reikalavimų. Pirmasis akcijos „Garažiukas“ reidas maloniai nustebino aplinkosaugininkus, pažangą pastebi ir VMI specialistai.

Šią savaitę jungtinės Klaipėdos aplinkos apsaugos inspekcijos ir Klaipėdos apskrities VMI pajėgos tikrino Klaipėdos mieste esančias remonto dirbtuves, įsikūrusias privačiuose garažuose bei garažų bendrijose.

Klaipėdos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Laura Dagilienė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad tikrinta, kaip automobilius privačiuose garažuose pagal individualią veiklą remontuojantys meistrai laikosi aplinkosauginių reikalavimų.

„Tai yra, kaip laikomos ir rūšiuojamos atliekos, ar sudarytos atliekų priėmimo sutartys, ar tinkamai laikomos pavojingos atliekos. Reido metu buvo apvažiuota ir patikrinta 5 privatūs garažų bendrijų masyvai. Pradėti trys neplaniniai patikrinimai, o apie rezultatus bus galima kalbėti pabaigus šiuos patikrinimus“, - sakė L. Dagilienė.

Ji atkreipė dėmesį į tai, kad, vizualiai vertinant, garažai buvo gana tvarkingi, atliekų laikymo vietos suženklintos, atliekos rūšiuojamos.

Ankstesniais metais, pasak L. Dagilienės, buvo nustatyta gana daug pažeidimų dėl atliekų rūšiavimo ir jų apskaitos vedimo.

Mokesčių inspekcija tikrina, ar autoremonto veikla yra tinkamai registruota, ar pildomos užsakymų paraiškos, ar išrašomos sąskaitos faktūros ir apskaitomos visos gautos pajamos.

Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento atstovė Jolita Jaugelienė komentavo, kad šiuo metu galima kalbėti apie tarpinius patikrinimų rezultatus.

„Klaipėdos AVMI nustatė 8 atvejus, kai automobilių remontu užsiimantys asmenys neturėjo remontuojamų automobilių priėmimo ir perdavimo aktų, užfiksuoti ir 2 neregistruotos veiklos atvejai“, - nurodė VMI atstovė.

Iš viso nuo šių metų pradžios Klaipėdos AVMI atliko 31 automobilių remonto paslaugas teikiančių asmenų veiklos patikrinimą.

"Tarpiniai Klaipėdos apskrities rezultatai rodo, kad ne vienerius metus vykdoma šio sektoriaus stebėsena ir kontrolė duoda teigiamų rezultatų - stebima pažeidimų mažėjimo tendencija.

Pernai pažeidimų rasta kone 88 proc. patikrintų veiklos vykdymo vietų, o šiemet jie fiksuojami kas trečiame patikrintame garaže.

Šiemet, kaip ir pernai, dažniausi yra apskaitos tvarkos pažeidimai", - komentavo J. Jaugelienė.

Automobilių remontu užsiimančių meistrų veiklos patikrinimai vyks visą balandžio mėnesį.

FOTO APRASAS DIRBA. Tikrinama, ar automobilius privačiuose garažuose pagal individualią veiklą remontuojantys meistrai dirba laikydamiesi aplinkosauginių ir mokestinių reikalavimų.

FOTO AUTORIUS Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder