Gimnazistai susipažįsta su uosto profesijų specifika

Uostamiesčio gimnazistai turi galimybę susipažinti su specifinėmis Klaipėdos uosto profesijomis iš arti – visą dieną praleisti su locmanu, dispečeriu ar kitu darbuotoju.

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija dalyvauja moksleivių šešėliavimo iniciatyvoje, t. y. su būsima profesija moksleiviai susipažįsta stebėdami dirbantį specialistą.

Klaipėdos Baltijos gimnazijos inžinerinės klasės dešimtokui Andriui nauja patirtis – jis dvi dienas praleidžia kartu su Uosto direkcijos Laivų eismo tarnybos darbuotojais. Gimnazistas prasitaria, kad jo siekis buvo susipažinti su laivyba, uosto profesijomis – kas žino, galbūt tai bus profesinis jauno žmogaus kelias.

„Mūsų naujajam kolegai labai pasisekė – šiandien ypač intensyvi darbo diena, – gimnazistą sutinka Laivų eismo tarnybos vyr. operatorius Egidijus Mačernis, kuriam netyla racijos pranešimai.

– Supažindinsime su laivų eismo organizavimo darbu, kokios būtinos procedūros prieš prišvartuojant laivą, stebėsime, kaip saugiai prasilenkia laivai uosto akvatorijoje, aiškinsimės, koks yra saugus laivų greitis“.

Būdami lyg darbuotojų šešėliai gimnazistai praleidžia vieną ar dvi dienas įmonėje, kur stebi įprastą tam tikros profesijos atstovo darbo dieną.

„Su Klaipėdos Baltijos gimnazija turime bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią gimnazijos moksleiviai įmonėje turi galimybę atlikti projektinius darbus, kuriuos kuruoja mentoriai.

O šiemet mūsų bendradarbiavimas dar labiau prasiplėtė – dalyvaujame šešėliavimo iniciatyvoje. Matome didelę prasmę prisidėti prie jaunų žmonių edukavimo.

Manau, kad moksleiviams tai yra unikali galimybė patirti uosto profesijas iš labai arti, ir svarbu, kad nors dalis jų tikslingai pasirinktų ateities karjerą, susietą su uostu ir jūra“, – sako Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Baltijos gimnazijos moksleiviai jau turėjo galimybę susipažinti ne tik su Laivų eismo tarnybos, locmanų darbu, bet ir patirti, ką reiškia būti dispečeriu, stebėti uoste vykusias pratybas bei apžiūrėti Uosto direkcijos laivyną.

O artimiausiu metu daugiau sužinos apie rinkų analizę ir statistikos labirintus. Beje, dar šį mėnesį vienas iš gimnazistų pasimatuos ir Uosto direkcijos generalinio direktoriaus kėdę.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder