gatvių pavadinimai

Girulių gatvėms ruošiami nauji pavadinimai

Metų pradžioje iškėlus idėją keletą gatvių Giruliuose pavadinti gyvenvietei nusipelniusių asmenybių vardais, sulaukta kritikos, kad nauji pavadinimai per ilgi ir sudėtingi. Dabar, gavus kalbininkų "palaiminimą", ketinama pavadinimus sutrumpinti.

Giruliuose suplanuotos trys naujos gatvės, kurias Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisija siūlė pavadinti Johano Adolfo Klempo, pirklių korporacijos prezidento, prisidėjusio, kad Giruliai taptų kurortu, Heinricho ir Vilhelmo Pyčų, finansavusių dviračių tako nuo Girulių iki Klaipėdos tiesimą, bei viešbutį Giruliuose įkūrusio ir turistinį gidą po Girulius išleidusio Eduardo Franco vardais.

Svarstant siūlymą komitetuose buvo sulaukta nemažai kritikos, kad pavadinimai per ilgi, prašyta paieškoti kitų galimų variantų.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Geodezijos ir GIS skyriaus vyriausioji specialistė Asta Vaitkevičienė trečiadienį Finansų ir ekonomikos komiteto nariams pakartotinai pristatė naujų gatvių pavadinimus. Siūloma juos rašyti trumpesnius: J. A. Klempo, H. ir V. Pyčų, E. Franco g.

Pasak specialistės, Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisija nenorėjo keisti pavadinimų kitais, nes siekia įamžinti Giruliams nusipelniusias asmenybes.

Buvo pasiteirauta ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) nuomonės. Gautas atsakymas, kad sudarant gatvių pavadinimus su nusipelniusių asmenų vardais rekomenduojama asmenvardžių netrumpinti, bet trumpesni pavadinimai yra patogesni vartoti.

Taip pat, VLKK nuomone, Giruliai buvo ir yra siejami su poilsiu prie jūros, tad galbūt ateityje būtų galima rinktis poilsiautojams patrauklius pavadinimus iš vėjų, laivų, žuvų pavadinimų ar lietuvininkų, kuršių žodžių.

A. Vaitkevičienė sakė, kad mieste yra apie 15 gatvių, kurių pavadinimuose rašomi sutrumpinti asmenvardžiai. Siūlymui trumpinti vardus pritarė ir komitetas.

Sidebar placeholder