Į Jūros šventę vėl grįžo „Seni kibirai“ (2)

Jūros šventės antrosios dienos rytą Klaipėdos gatvėse pasirodė „Seni kibirai“. Keliasdešimt riedančių antikvarų pritraukė istorinių automobilių mylėtojų ir atsitiktinių praeivių dėmesį.

Jau aštuntus gyvavimo metus skaičiuojanti Senovinių automobilių asociacija „Seni kibirai“ šiemet išlaikė kasmetę tradiciją – rengė ne tik parodą, bet ir paradą. 

Nuo PC „Studlendas“ dalyviai su savo išskirtiniais istoriniais automobiliais lėtai riedėjo viena pagrindinių miesto gatvių link parodos vietos Atgimimo aikštėje.

Smalsiais praeivių žvilgsniais nulydimi automobiliai jau iš tolo signalizavo garsiniais ir šviesų signalais, mojavo žiūrovams ir negailėjo šypsenų.

Gatvėse ir aikštėjeklaipėdiečiai bei miesto svečiai jauiš anksto pasiruošė mobiliuosius telefonus filmavimui ir fotografavimui: visi nekantravo užfiksuoti nekasdienius vaizdus.

Kelias dešimtis automobilių siekianti kolona, saugoma policijos pareigūnų, sustojo numatytoje vietoje ir išsirikiavo pačiame Klaipėdos centre– pasiruošė parodai.

Dar nespėjus užgesinti visų antikvarų variklių, žmonių minios jau plūdo apžiūrėti senovinius automobilius.
Šiek tiek įdienojus, senoviniai automobiliai sulaukė vis daugiau dėmesio: aplink vaikštinėjantys žmonės fotografavosi prie senovinių automobilių, bendravo su jų vairuotojais ir žavėjosi besitęsiančia Jūros švente.

Senovinių automobilių asociacijos „Seni kibirai“ prezidentas Arvydas Simonaitis džiaugėsi, kad į renginį suvažiavo įvairiausių automobilių savininkai ne tik iš Klaipėdos. Svečių sulaukta iš Kauno, Kuršėnų, Panevėžio, Mažeikių ir kitų Lietuvos miestų.

Šių metų parade dalyvių laukė išskirtinis eksponatas – vienas iš antikvariatų važiavo ne savo eiga, o tempiamas kito automobilio.

Parodos metu vyko ir organizatorių rengti konkursai: vaikai galėjo išrinkti gražiausią automobilį, sudaryta komisija taip pat rinko nominantus gražiausio tarybinio, amerikietiško ir kitokių automobilių titulų laimėjimams gauti.

Prieš pat parado pabaigą paskelbti nugalėtojai audringai didžiavosi savo laimėtomis taurėmis, o žiūrovai juos palaikė dosniais plojimais.

Pasibaigus parodai ekspozicijos dalyviai tęsė renginio programą – paradas iškeliavo pro Pilies g., žiedą prie „Avitelos“, Pilies g. ir Liepų g., kol galiausiai pasiekė Dujų fabriką, kuriame jau tęsėsi kitos asociacijos narių veiklos.

Raktažodžiai
Tai kad pilnas miestas tokių kibirų. Tik ne visi prižiūrėti tinkamai
Na ir kas, 2021-07-25 12:01
O kur tas smagus ižiukas su lopšeliu,kur visad su jais būna?
Albertas, 2021-07-24 17:54
Sidebar placeholder