Įspėjamajame streike dalyvauja maždaug pusė Klaipėdos švietimo įstaigų

(7)

Šiandien dvi valandas vyksta įspėjamasis švietimo darbuotojų streikas. Jame dalyvauja 44 Klaipėdos miesto švietimo įstaigos, t. y. maždaug pusė jų. Visi tėvai įspėti apie situaciją.

Šiandien pamokos daugiau kaip 30-yje Klaipėdos mokyklų prasideda tik nuo trečios pamokos. Streikuoja apie 1 200 pedagogų. Streikas vyksta ir kai kuriuose darželiuose bei neformalaus ugdymo įstaigose.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, kuri skelbia šiandienos streiką, Klaipėdos miesto susivienijimo pirmininkė Laima Juknienė nori atkreipti dėmesį, kad ruošiantis streikui įstaigų vadovai arba direktorių pavaduotojai daro mokytojams psichologinį spaudimą, kad nestreikuotų. Jie primygtinai reikalavo iš anksto pateikti streikuojančiųjų sąrašą.

Pagrindiniai reikalavimai - jų atlyginimus nuo rugsėjo didinti 20 proc., nuo kitų metų sausio - dar 30 proc., klasėse mažinti mokinių skaičių. Nepavykus sutarti dėl švietimo darbuotojų reikalavimų, rugsėjo 29 d. planuojama skelbti ir tikrąjį streiką. Planuojama, kad pedagogai pėsčiomis iš savo mokyklų eis iki ministerijos. Iš Klaipėdos būtų einama mėnesį.

L. Juknienė tikina, kad streikuojama ne vien dėl mažų atlyginimų, bet dėl visos Lietuvos švietimo sistemos.

„Sunku apsakyti, į kokią duobę dabar yra įkritusi švietimo sistema dėl mokytojų trūkumo, dėl darbo su specialiųjų poreikių turinčiais mokiniais, dėl klasių didumo. 30 mokinių klasėje, penki turi specialiųjų poreikių, kaip reikia dirbti? Suprantama, kad Vyriausybė per vieną dieną nesumažins mokinių skaičiaus klasėse, bet ji turi bent per penkmetį išspręsti šią problemą. Švietimo sistema išgyvena didelę krizę, ir ji kasmet gilėja. Mokytojai yra tiesiog pervargę“, - sakė ji.

Profesinės sąjungos atstovė akcentuoja nevienodas ugdymo sąlygas turint omenyje privačias mokyklas, kurioms skiriamas ir valstybinis finansavimas, t. y. jos gauna dvigubą finansavimą. Pasak L. Juknienės, kitose šalyse privačios mokyklos išsilaiko pačios.

Anot jos, tikrosios derybos su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dar neįvyko. Esą tai, ką iki šiol siūlė ministerija kaip atlyginimų didinimą, yra tik kompensacija dėl infliacijos.

Pasak pokalbininkės, netiesa, kad vidutinis mokytojų atlyginimas yra 1 300 eurų į rankas. Iš tikrųjų jų atlyginimai yra 800-1200 eurų. Matyt, pridedami dideli vadovų atlyginimai, todėl fiksuojamas didesnis vidurkis.

Praėjusį pirmadienį reikalavimus dėl mokytojų algų, mokinių skaičiaus klasėse ir kt. paskelbė antroji profsąjunga - Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Ji taip pat neatmeta galimybės streikuoti. Kitą savaitę Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai turėtų susitikit su abiem profsąjungomis. Tikimasi, kad tada ministerija pateiks derybų paketą.

Lietuvos moksleivių sąjunga palaiko du profsąjungos iškeltus reikalavimus - didinti mokytojų atlyginimus ir mažinti klasėse esančių vaikų skaičių. Neatmetama galimybė, kad moksleiviai kartu su pedagogais eis iki ministerijos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder