Įspėjimai apie audrą pakvietė prie jūros

Savaitgalį pajūryje siautėjusi audra, kuriai suteiktas Oto vardas, nepaisant visų nerimastingų įspėjimų, klaipėdiečių nė kiek neišgąsdino. Žinodami, kad jau pirmadienį oras kaip reikiant subjurs, žmonės skubėjo prie jūros pasimėgauti stichijos šėlsmu.

Labiausiai Otą pajuto uostininkai. Vėjo greičiui viršijus 18-22 metrus per sekundę, laivyba Klaipėdos jūrų uoste riboti pradėta dar penktadienį, prieš pat vidurnaktį. Gūsiuose jis pasiekė 27,6 metro per sekundę. Bangų aukštis Baltijos jūroje viršijo penkis metrus.

Vėjui ėmus silpnėti, laivyba uoste atnaujinta po paros, šeštadienio vakarą.

BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ vadovo Oleg Marinič teigimu, savaitgalį siautusi audra praktiškai jokios žalos uostamiesčio paplūdimiams nepadarė.

„Pats buvau nuvykęs prie jūros ir apžiūrėjau paplūdimius. Kažkur kažkiek gal ir paplovė. Bet po to, kai jūra jau anksčiau nuplovė nemažą smėlio plotą, vaizdas išliko nepasikeitęs. Argi mums, klaipėdiečiams, 18-22 metrų per sekundę pasiekiantis vėjas yra stiprus“, - sakė O. Marinič.

Per visą savaitgalį uostamiesčio ugniagesiai sulaukė penkių iškvietimų dėl audros iškrėstų eibių. Tris kartus teko šalinti mieste nuvirtusius medžius, du kartus stiprus vėjas nuo pastatų atplėšė skardas.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos prižiūrimoje teritorijoje (dvylika savivaldybių) iš viso nuvirto 29 medžiai. Daugiausiai - šeštadienio naktį ir paryčiais.

Klaipėdos apskrityje šeštadienį šalinti virtusius medžius ir šakas nuo važiuojamosios kelio dalies bei kitų vietų ugniagesiai kviesti 19 kartų, sekmadienį - tik vieną.

Per tris savaitgalio paras visoje šalyje medžiai, pastoliai, stendai ir plokštės virto 99 kartus. Ir ne tik ant kelių, bet ir automobilių.

Stiprus vėjas sekmadienį pasitarnavo Klaipėdos policininkams. Daugiabučio namo Laukininkų gatvėje kieme apgadintas BMW. Incidentas įvyko atidarant šalia stovėjusios „Toyota“ dureles. Tuo metu pūstelėjęs labai stiprus vėjo gūsis mašinos dureles išplėšė iš rankų ir šios atsitrenkė į BMW šoną.

Į įvykio vietą atvykę policininkai pabandė nustatyti apgadinto automobilio savininką. Tuo metu ir paaiškėjo, kad nuo šių metų vasario 9 d. Švedijoje yra paskelbta oficiali BMW paieška.

Įtariama, kad automobilis gali būti pavogtas arba yra kokių nors problemų dėl jo pardavimo sandorio. Pajūrio policininkai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder