Kaimynų dienos šventėje klaipėdiečiams primins ir apie saugumą ekstremalių situacijų metu

Informacinė civilinės saugos kampanija ,,Žinojimas saugo” toliau keliauja po Lietuvą. Šį šeštadienį, gegužės 28 dieną, akcijos renginys vyks Klaipėdoje, „Vitės“ bendruomenės Kaimynų dienos šventėje.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) pareigūnai kartu su civilinės saugos specialistais patars, kaip atpažinti ekstremalias situacijas, ką daryti joms ištikus, kaip susikrauti išvykimo krepšį ir pasirūpinti savo bei artimųjų saugumu.

Renginio metu pareigūnai supažindins su Klaipėdos miesto kolektyvinės apsaugos statinių žemėlapiu, padės nustatyti perspėjimo pranešimus mobiliuosiuose telefonuose, atsakys į gyventojams kylančius klausimus.

Prasidėjus karui Ukrainoje ir pasikeitus saugumo situacijai regione Lietuvos gyventojai itin domisi, kaip geriau pasirengti ekstremalioms situacijoms.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Zubienė sako, kad išaugęs susidomėjimas civiline sauga jaučiamas tiek iš įstaigų, įmonių, tiek iš pavienių gyventojų.

„Dažniausiai žmonės klausia, kur jiems reikėtų slėptis ištikus ekstremaliai situacijai, kur rasti slėptuvių, kaip paruošti rūsį, kad jame būtų galima saugiai išbūti pavojaus atveju. Kyla klausimų ir kaip reikėtų paimti vaikus iš darželio ar mokyklos, ką daryti, jei nelaimė užkluptų darbe, kaip grįžti namo“, - sako I. Zubienė.

Į visus žmonėms kylančius klausimus civilinės saugos specialistai padeda atsakyti akcijos „Žinojimas saugo“ renginiuose, kurie jau įvyko Trakuose, Kaišiadoryse, Kretingoje, Šiauliuose ir Anykščiuose.

Civilinės saugos mokymus pareigūnai rengia ir įmonių, įstaigų darbuotojams, lankosi Klaipėdos mokyklose.

Akciją „Žinojimas saugo“ inicijavo Vidaus reikalų ministerija kartu su PAGD. Šalies savivaldybėse iš viso numatyta surengti per 60 renginių.

Akcijos renginys Klaipėdoje vyks šį šeštadienį nuo 17 val. Klaipėdos centrinio stadiono prieigose, Sportininkų g. 46.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder