Klaipėda

Keičiami Bendruomeninių organizacijų tarybos nuostatai

Atsižvelgiant į Bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymo naują redakciją siūloma patikslinti ir atnaujinti Klaipėdos miesto savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos nuostatus. Bus keičiama atstovų į Bendruomeninių organizacijų tarybą delegavimo tvarka.

Atsižvelgiant į naujas įstatymo nuostatas, numatyta, kad bendruomeninių organizacijų atstovus į tarybą galės deleguoti ne pačios bendruomeninės asociacijos, o tik jas vienijanti asociacija. Ji nustatys ir delegatų skaičių.

Asociacija turėtų vienyti ne mažiau kaip pusę mieste veikiančių bendruomeninių organizacijų. Jeigu asociacijų yra daugiau, tada atstovus į tarybą jos turėtų deleguoti bendru sutarimu.

O jeigu tarp asocijuotų narių kiltų ginčas, tada šį procesą koordinuotų administracijos direktorius.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Deivido Petrolevičiaus, Klaipėdoje šiuo metu yra dvi bendruomenes vienijančios asociacijos: Klaipėdos bendruomenių asociacija ir Klaipėdos miesto bendruomenių asociacija.

„Klaipėdos bendruomenių asociacija šiuo metu vienija daugumą bendruomeninių organizacijų. Klaipėdos miesto bendruomenių asociacija - neseniai įsteigta, tad kol kas nežinome, kiek narių ji turi“, - sakė D. Petrolevičius.

Anot pašnekovo, šiuo metu Klaipėdoje aktyviai veikia, projektuose dalyvauja apie 15 bendruomenių.

„Ar tai yra daug, ar mažai, sunku atsakyti. Gal galėtų būti ir daugiau, tačiau gal geriau jų mažiau, bet veiklesnės“, - komentavo Savivaldybės atstovas.

Nauji Bendruomeninių organizacijų tarybos nuostatai antradienį pristatyti Sveikatos ir socialinių reikalų komitetui. Jo nariai siūlymui pritarė bendru sutarimu. Galutinį sprendimą priims Klaipėdos miesto taryba.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder