Klaipėda paskelbė Kalėdų laukimo pradžią

Savaitgalį Klaipėdoje šviesomis sužibo Kalėdų eglutė ir artėjančiam miesto 770-ajam jubiliejui skirtos instaliacijos. Neįprastas uostamiesčio sprendimas dėl šventinių akcentų sukėlė ir dalies miestiečių nepasitenkinimą - ne visiems patraukli mažos eglutės idėja.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas susirinkusiesiems Teatro aikštėje kalbėjo, kad grožis, jaukumas, dvasingumas nematuojami metrais, nesveriami kilogramais.

„Jei šios vertybės ir išmatuojamos, tai tik kūrėjų širdies šiluma, kurią jie įdėjo kurdami stebuklą, tikėdami, kad ta šiluma atsilieps visų mūsų širdyje, telks ir įkvėps daryti gerus darbus, kurti, džiaugtis kitų kūryba. Tikiu, kad mes gebėsime tai padaryti“, - prieš įžiebiant eglutę sakė V. Grubliauskas.

Kartu su mažąja eglute nušvito ir kitos Teatro aikštės puošmenos - artėjančiam Klaipėdos 770 metų jubiliejui dedikuotas šviesos tunelis „Laiko spalvos 770“, instaliacija „Veidrodinės Anikės Kalėdos“ ir 8 metrų aukštį siekiančios šviesos menininko Lino Kutavičiaus smilgos.

Muzikines dovanas eglutės įžiebimo šventėje klaipėdiečiams skyrė grupė „Voiceless“, atlikėja Rasa Serra, duetu uždainavusios solistė Beata Ignatavičiūtė ir renginio režisierė, aktorė, atlikėja Evelina Šimelionė, atlikėjai Karolis Rupkus, Vilius Popendikis ir Edmundas Kučinskas.

Tačiau kol vieni džiaugėsi originalia ir kūrybiška idėja įžiebti mažą, vos 55 cm aukščio, eglutę, nesivaikant madų, kiti kritikavo sumanymą. Esą Kalėdų eglė turėtų matytis iš tolo, traukti dėmesį, o šiųmetinės eglutės reikia ieškoti, nes ji tarsi pradingsta tarp didelių dekoracijų.

Sumanymą įgyvendinęs VšĮ „Klaipėdos šventės“ kolektyvas džiaugiasi tuo, kad eglutė nepaliko abejingų žmonių.

"Labai džiaugiuosi žmonėmis - ir tais, kurie priėmė idėją, ir tais, kurie jos nepriėmė. Manau, kad didžiausias Lietuvos minusas yra abejingumas - kai žmonės abejingi daug kam, tai yra labai blogai. Man atrodo, kad mūsų mažoji eglutė ir šita idėja nepaliko abejingų. Gal patiko, gal nepatiko, bet žmonės išsakė savo mintis.

Manau, kad žinia apie mūsų eglutę nuėjo labai plačiai, žiniasklaidoje atspindimos įvairios nuomonės ir tuo džiaugiamės.

Kaip organizatoriai, surengę ne vieną renginį, matome, kad viskas praėjo gana sklandžiai. Visada, žinoma, pamatome, kas galėjo būti truputėlį kitaip, bet šiandien esame laimingi„, - pirmadienį “Vakarų ekspresui„ sakė VšĮ “Klaipėdos šventės" komunikacijos ir rinkodaros vadovė Živilė Putnienė.

Renginiai

Gruodžio 16 d. 13 val. Teatro aikštėje vyks eglišakių dalinimo akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“.

Gruodžio 17, 18, 23 d. 17 val. klaipėdiečiai kviečiami į specialią ekskursiją „Maža didelio miesto Kalėdų verta“. Būtina išankstinė rezervacija klaipedatravel.lt. Simbolinė kaina - 1 eur.

Gruodžio 17 d. 17 val. Teatro aikštėje - kalėdinis susitikimas su Klaipėdos priešgaisrine gelbėjimo valdyba.

Gruodžio 18 d. 17 val. šalia buvusios Šv. Jono bažnyčios erdvės vyks šventinis mišraus choro „Cantare“ koncertas.

Gruodžio 19 d. 14 val. Teatro aikštėje - kalėdinis Klaipėdos tautinių kultūrų centro koncertas.

Gruodžio 25 d. 16 val. Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje - kalėdinis Klaipėdos kariliono koncertas, o 17 val. šventinis koncertas vyks ir Teatro aikštėje.

Gruodžio 26 d. 16 val. Teatro aikštėje - šventinis koncertas su Edita Bodrovaite-Rukiene.

Gruodžio 31 d. 23.30 val. Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje vyks naujametinis Klaipėdos kariliono koncertas, o vidurnaktį iš Teatro aikštės bus galima stebėti naujametinį fejerverką.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder