Klaipėda pradėjo taupyti elektros energiją

Klaipėdiečiai ryto ir vakaro prieblandoje jau pasigedo gatvių bei kiemų apšvietimo. Kai Europoje siaučia energetinė krizė, savaime suprantama, kad smarkiai pabrangusios elektros energijos taupymo sumetimais ir uostamiestyje šviestuvai švies trumpiau.

Tamsa išlaidas mažins 10 proc.

Pasak uostamiesčio apšvietimą kuruojančios bendrovės „Klaipėdos autobusų parkas“ specialistų, jau nuo rugsėjo 12 dienos Klaipėdos gatvėse tamsa karaliavo viena valanda ilgiau nei įprastai: apšvietimas ryte ir vakare išjungiamas/įjungiamas 20-30 minučių anksčiau.

Tai atliekama rankiniu būdu, kasdien skirtingu laiku, atsižvelgiant į liuksometro (apšvietimo lygio matuoklis) rodmenis ir įvertinant oro sąlygas. Kai rytais lauke apsiniaukę ir tamsu, įšjungimas vėlinamas, jei vakare giedra ir pakankamai šviesu, įjungti apšvietimo gatvėse neskubama.

Taupant elektros energiją miesto erdvėse nuo spalio 3 dienos sutemus bus išjungti ir grindiniai bei dekoratyviniai šviestuvai.

„Tikiu, kad visi suprantame, kad tokio pobūdžio sprendimas – tai geopolitinių iššūkių pasauliui kontekste būtinybė ieškoti, rasti ir įgyvendinti visą eilę sprendimų, mažinančių energetines sąnaudas visuose įmanomose srityse bei pozicijose.

Tad linkiu visiems sąmoningo solidarumo suvokiant, labai tikiuosi, laikinus nepatogumus, kurie iš esmės nesutrikdys įprastinio mūsų gyvenimo ritmo“, - būti supratingais ragina Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto meras.

Skaičiuojama, kad Klaipėdoje vienas šviestuvas vidutiniškai per metus suvartoja apie 444 kilovatvalandes (kW/h), pritaikius numatomas energijos taupymo priemones siekiama vieno šviestuvo suvartojimą sumažinti iki 403 kW/h.

Jau anksčiau buvo bandoma taupyti naktimis išjungiant apšvietimą uostamiesčio kiemuose, bet buvo gauta nusiskundimų apie tose vietose prasidėjusias vagystes. Tad kol kas naktį kiemai ir pagrindinės miesto arterijos liks apšviestos.

Daugiau LED šviestuvų

„Elektros poreikis miesto apšvietimui nuolat didėja, nes yra įrengiama vis daugiau naujų šviestuvų. Pastaraisiais metais klaipėdiečiai buvo įpratę prie nušvitusių kiemų, parkų, gatvių.

Deja, bet sunkmetis verčia taupyti, ir tiek šviesos, kiek pernai, pažadėti negalime“, - teigė Vaidas Ramanauskas UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ generalinis direktorius.

Tamsųjį metų sezoną Klaipėda pasitinka atsinaujinusi – šiemet senos natrio lempos pakeistos į daug ekonomiškiau energiją naudojančius LED tipo šviestuvus Liepų, Lideikio, Liepojos, Medelyno, H. Manto, Tauralaukio, Dragūnų gatvėse bei Šiaurės prospekte.

Šviesiau tapo dviračiu takuose nuo Gluosnių skersgatvio iki Tauralaukio tilto, populiariame dviračiu take nuo Vasaros estrados iki Girulių, o iki metų pabaigos į taupesnius bus pakeisti visi šviestuvai Sąjūdžio parke.

Klaipėdos Poilsio parke taip pat keičiami šviestuvai ir įrengiama nauja apšvietimo valdymo sistema, leisianti sumažinti lempų intensyvumą, tad bus suvartojama mažiau elektros energijos.

„Taupome ne tik mieste, bet ir savo įmonėje. Visose patalpose kaitrines lemputes pakeitėme į LED, koridoriuose apšvietimas valdomas judesio davikliais. Turime pasistatę saulės elektrinę ant administracinio pastato, iki metų pabaigos dar 100 kilovatų galios jėgainę pajungsime kitame bendrovės padalinyje“, - apie pasiruošimą energetiniam sunkmečiui pasakojo V. Ramanauskas.

Pagal preliminarius skaičiavimus, išnaudojant visas bendrovėje įdiegtas technologines ir administracines priemones, tikimąsi energijos reikmėms sutaupyti maždaug penktadalį lėšų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai
Sidebar placeholder