Klaipėdiečiai sureagavo į Ukrainos pagalbos prašymą

(1)

Itin svarbią Lietuvai dieną - sausio 13-ąją - klaipėdiečius pasiekė pagalbos prašymas iš karo niokojamos Ukrainos. Odesos meras Genadijaus Truchanovas kreipėsi į uostamiesčio merą prašydamas paaukoti itin reikalingų elektros įrenginių. Miesto atstovai ragina visus gyvetojus susivienyti ir padėti su agresija kovojantiems ukrainiečiams.

Odesos mero laišku Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pasidalijo viešai.

„Pastaraisiais mėnesiais Odesa, kaip ir visa Ukraina, kenčia nuo žiaurių ir atvirų priešo atakų prieš mūsų svarbiausius energetikos infrastruktūros objektus. Agresorius išleido dešimtis ir šimtus raketų, kad uždengtų mūsų miestus tamsa, sustabdytų įmonių darbą ir sukeltų terorą prieš civilius gyventojus.

Deja, dabar susiduriame su seno tipo sovietiniais laikais pagamintų energetikos infrastruktūros įrenginių atkūrimo problema. Atsižvelgiant į tai, siekiant užtikrinti miesto ypatingos svarbos infrastruktūros funkcionavimą, mums labai reikalingi TM tipo galios transformatoriai, generatoriai“, - rašoma Odesos mero laiške.

Pasak V. Grubliausko, žmonės aukoja, tačiau aktyvumas nėra toks didelis, kaip norėtųsi. Iki šiol jau surinkta galingų transformatorių ir generatorių, kurių bendras svoris siekia 6 tonas.

Jie kitą savaitę turėtų būti išgabenti į Odesą. Labiausiai stokojama generatorių.

Artimiausiu metu meras planuoja apsilankyti AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valyklos teritorijoje Dumpiuose, kur bus ruošiama Ukrainai skirta transformatorių siunta.

„Klaipėdos vanduo“ kartu su Raudonojo Kryžiaus organizacija į Ukrainą iki šiol jau išgabeno du 250 kVA, vieną 630 kVA galios transformatorius ir vieną 400 kVA galios tranformatorių su visa 10 kV elektros pastotės reikalinga įranga.

Ukrainos elektros tinklas tapo pagrindiniu agresoriaus taikiniu, dėl ko žiemos metu daugiau nei 600 tūkstančių ukrainiečių neturi elektros energijos, o 4 milijonai ją gauna ribotai - tik atitinkamą valandų skaičių per parą. Šie transformatoriai pagelbės aukštos įtampos elektrą nužeminti ir ją be trikdžių tiekti gyventojams.

„Ukrainai kariaujant laisvės karą privalome suremti pečius ir padėti išgyventi šį žiemos sezoną bei atsilaikyti prieš agresoriaus smūgius. Todėl jaučiame pareigą ir darome viską prisidėdami prie elektros energijos atkūrimo ukrainiečių namuose, tad šie transformatoriai pagelbės tiekiant elektrą į ukrainiečių namus.

Tai ne pirmoji mūsų kaip įmonės parama, iškeliavusi į Ukrainą. Į agresoriaus niokojamą šalį gabenome elektros generatorius, maistą, vaistinėles su svarbiausiais vaistais“, - sako AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

V. Grubliauskas taip pat ragina klaipėdiečius nelikti abejingus: „Turime suprasti, kad kol Ukrainoje vyks karas, kasdien žus žmonės, o išgyvenusieji gyvens tamsoje ir šaltyje, tol visų mūsų pagalba yra neįkainojama ir labai svarbi. Patys puikiai suprantame ir prisimename, ką reiškia kovoti už savo laisvę, todėl galima įsivaizduoti, kaip ši pagalba reikalinga Odesos žmonėms“, - kalbėjo meras.

V. Grubliauskas taip pat kreipėsi į Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentą Mindaugą Sinkevičių, ragindamas pakviesti visas šalies savivaldybes prisidėti tiekiant elektros transformatorius, generatorius Odesai.

Norintieji paaukoti įrenginius turėtų kreiptis į Raudonojo Kryžiaus draugijos Klaipėdos skyriaus atstovę Gintarę Kiburę tel. 8 642 79092 arba el. paštu [email protected].

Šios savaitės padžioje uostamiesčio gyventojus pasiekė ir dar vienas pagalbos ukrainiečiams prašymas, kurį inicijuoja LR susisiekimo ministerija. Nuo sausio 17 d. iki kovo 11 d. vykdoma akcija „Dviratis Ukrainai“. Jos metu Lietuvos gyventojai kviečiami Ukrainos žmonėms dovanoti naujus ir naudotus, tačiau geros būklės dviračius, skirtus tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Taip pat bus priimamos dviračių dalys bei aksesuarai - šalmai, liemenės, atšvaitai, žibintai ir bagažinės. Pavasarį visi suaukoti dviračiai ir jų dalys bus išvežami į Ukrainą.

Išsamesnę informaciją apie dviračių surinkimo punktus galima rasti Klaipėdos miesto savivaldybės internetinėje svetainėje klaipeda.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder