Klaipėdoje atidaryta nauja kūrybinių industrijų erdvė - Malūno loftas

Liepos pabaigoje Klaipėdoje, Gluosnių skersgatvyje 2AK1, duris atvėrė nauja kultūros erdvė - Malūno loftas. Tai kūrybinių industrijų loftas, kurį sukūrė šios srities profesionalai Sonata ir Henrikas Žižiai.

Malūno loftas įkurtas Gluosnių skersgatvyje, vietoje, kuri turi turtingą ir įdomią istoriją. XVI a. viduryje įrengus Malūno tvenkinį ir griovių sistemą, kuri jungėsi su Dange, čia buvo pastatytas vandens malūnas, istoriniuose šaltiniuose vadintas „pilies malūnu“. XIX a. vid. nebeveikusio vandens malūno sklype buvo įkurta alaus darykla „Germanija“. Prie alaus daryklos XX a. pradžioje veikė lentpjūvė. Bravoras veikė iki 1919 m. 1925 m. uždaryto bravoro sklype buvo įkurtas „tekstilių ir gelumbės fabrikas “Klaipėda".

Sovietmečiu šiose patalpose veikė tekstilės fabrikas „Trinyčiai“. Tuo laikotarpiu senieji pastatai buvo iš visų pusių apstatyti priestatais ir pagalbiniais statiniais. Patalpose, kuriose dabar įsikūrė Malūno loftas, tuo metu buvo dažykla.

S. ir H. Žižius žavėjo seni industriniai pastatai. Ir kai 2005 metais nuomojamas patalpas Gluosnių gatvėje buvo nuspręsta nugriauti, rūbų dizaino studijos ir renginių techninė įranga buvo perkelta į netoliese Gluosnių skersgatvyje esančias apleistas industrinio pastato patalpas.

Noras susikurti savo kūrybinę erdvę sutapo su miesto vizija atgaivinti apleistą Klaipėdos senamiesčio ir centro teritoriją. Sutelkę visą savo patirtį, kūrybinius, finansinius, fizinius resursus ir energiją, S. ir H. Žižiai patalpoms Gluosnių skersgatyje įpūtė naują kvėpavimą ir įkūrė naują kultūros erdvę, kūrybinės bendruomenės susitikimų vietą, vietą kūrybiniams sumanymams plėtoti, inovatyviems meniniams sprendimams, kūrybinėms jungtims.

Skatina verslumą

Kūrybinių industrijų Malūno loftas, anot S. ir H. Žižių, bus ne tik kūrybinių sumanymų, koncertų ir renginių erdvė, bet ir vieta, kurioje yra skatinamas bendruomenės aktyvumas ir verslumas.

Lofte jau įgyvendinamas Europos socialinio fondo finansuojamas verslumo skatinimo projektas „Kūrybinio verslo žingsniai“. Šiame projekte dalyvauja žmonės, kurie jau pradėjo ar nori pradėti kurti kūrybinį verslą. Projekto tikslas - padėti kūrybinio verslo atstovams saugiai pradėti ir vystyti verslą. Malūno lofte projekto dalyviams suteikiama erdvė, įranga idėjoms realizuoti, taip pat mentorių ir kūrybinių industrijų profesionalų pagalba prekės ženklui, rinkodaros paketui sukurti.

Erdvė, įranga ir palaikymas, pasak S. ir H. Žižių, yra trys labai svarbūs elementai kiekvienam pradedančiajam verslą.

Susikurti vizualinės reklamos ir rinkodaros paketą jauniems kūrybiniams verslams padeda reklamos agentūra „Stand UP“. Nuo rugpjūčio pradžios organizuojamose verslumo kūrybinėse dirbtuvėse patyrę verslo kaučeriai ir lektoriai dalinasi su jaunais kūrybiniais verslais savo patirtimis, suteikia ne tik teorinių žinių, bet ir daug praktinių konsultacijų bei patarimų.

Su verslo kaučere Ingrida Razme diskutuojama apie verslo principus ir kainodarą, su Indre Razbadauskaite-Venske jaunieji verslininkai grynins savo verslo idėją, domėsis produkto vartotojais, kurs rinkodaros strategiją. Pagrindines reklamos formas pristatys ir ko reikia, kad jos veiktų, atskleis Inesa Budginė.

Dalyviai išmoks praktiškai paleisti reklamas FB, INSTA, „Google ads“ su reklamos profesionale Vaida Bartkiene, nuo ko pradėti kurti gerą reklamos dizainą padės sužinoti Kornelija Rupšienė, filmuoti ir fotografuoti mokys ir padės Vytautas Jurevičius ir Martynas Laurinkus, o patikrinti taktikas ir veiksmus, analizuoti rezultatus ir koreguoti savo rinkodaros planus padės strategas Dainius Kundrotas.

Jauno kūrybinio verslo atstovų verslumui skatinti yra skirtas 8 verslumo renginių ciklas “Sėkmės istorijos”, kurio metu jaunuosius verslininkus motyvuos, savo patirtimis ir įžvalgomis dalinsis ir sėkmės istorijomis įkvėps skirtingų kūrybinių industrijų sričių profesionalai.

Liepos 24 d. savo patirtimi dalinosi muzikantas, viešbučių, roko klubų ir „Fontaine city“ įkūrėjas, muzikos festivalio “Fontaine festival” organizatorius energingasis Louie Fontaine (DK, LV).

Rugpjūčio 13 d. jaunuosius kūrybinius verslus Malūno loftas kviečia į susitikimą su Julija Janus. Julija Janus, visuomenėje žinoma mados dizainerė, tarpdisciplininė menininkė, savo platų kūrybinį spektrą įprasminanti per kultūros projektus, mados dizaino ženklų „Julija Žilėnienė“, ,,Julia Janus“, skėtinio prekės ženklo, kultūros startuolio „Slapta meilė“ įkūrimą ir kūrybinę lyderystę iki plataus dizaino ir rinkodaros žinių pritaikymo miestuose, kūrybinės vietokūros srityje.

„Vietokūroje man praverčia menininkės išsilavinimas ir patirtis, ekonomikos universitete bei nuosavo verslo metais įgytos žinios. Aš pastebiu tai, ko istorikai ir architektai nemato. Dėsningumus, estetiką, galimybes sujungiu su istorinėmis šaknimis, tapatybe ir išreiškiu jas sustiprindama vietos patrauklumą.

Negana to, tam pasitelkiu vietos bendruomenės pagalbą. Kūrybinga vietokūra yra galingas įrankis, padedantis sukurti, perkurti arba išryškinti vietos tapatybę, o jei yra toks poreikis – sukurti tos vietos prekės ženklą. Kokia bus tos vietos komunikacija, tokius akcininkus ji ir pritrauks. O kas yra vietos akcininkai? Gyventojai, savivalda, verslai - visa tai, kas gali tą vietą „pakelti“ arba „nuleisti“, - kūrybines dirbtuves pristato Julija Janus.

Rugpjūčio 19 d. renginių ciklo „Sėkmės istorijos“ viešnia iš Stokholmo charizmatiškoji Liana Ruokytė-Jonsson, LR kultūros atašė Švedijoje, Danijoje ir Suomijoje, dalinsis sukaupta patirtimi ir įžvalgomis kuriant skirtingose kūrybinių industrijų srityse, „Klaipėdos pilies“ ir Stokholmo „Cinnober“ teatruose, „Radio Sweden“ bei dirbant kultūros vadybos srityje, Lietuvos kultūros ministerijoje, Lietuvos kino centre, Ekologinio dizaino asociacijoje EKODA ir kt. Kartu su H. Žižiu, ilgamečiu kultūros renginių organizatoriumi ir muzikos klubų „Senoji Prieplauka“, „Roxy“ įkūrėju, ji surengs kūrybines dirbtuves „Kūrybinės jungtys. Renginio kūrimo laboratorija“.

Malūnų lofto įkūrėjai S. ir H. Žižiai mano, kad susitikimai su skirtingų kūrybinių industrijų profesionalais įkvėps jaunuosius kūrybinius verslininkus, padės jiems rasti savitą kelią, suteiks daugiau pasitikėjimo, o Malūno lofte gimusios naujos kūrybinės jungtys ir partnerystės paskatins naujų kūrybinių produktų atsiradimą ir Klaipėdos kūrybinės verslo bendruomenės stiprėjimą bei plėtrą.

Daugiau informacijos apie projekto „Kūrybinio verslo žingsniai“ veiklas ir renginius - FB puslapyje Kūrybinio verslo žingsniai.

Projektas finansuojamas ES socialinio fondo lėšomis.

 

es

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder