Klaipėdoje dar yra butų su lauko tualetais (1)

Klaipėdoje dar yra beveik dvi dešimtys butų, kuriuose žmonės gyvena naudodamiesi lauko tualetais arba verčiasi visai be jų. Dvylika tų butų priklauso Savivaldybei. Dviejuose jų nėra visai jokio tualeto.

Klaipėdos savivaldybės Statinių administravimo skyriaus vedėja Diana Gerasimovienė informavo, kad pagal miesto statinių administratorių pateiktą informaciją Klaipėdoje yra likę dar apie 15 butų, kurių gyventojai naudojasi lauko tualetais. Penki iš šių butų yra privatūs, likusieji - Savivaldybės.

Trys privatūs butai su lauko tualetais yra Klaipėdos centre - Gėlių ir Tilžės gatvėse, kiti 2 - Melnragėje.„Pagal turimą informaciją, privatūs butai turi galimybę prisijungti prie kanalizacijos tinklų, nes kaimynai tai jau yra padarę“, - sako D. Gerasimovienė. Ji priminė, kad Klaipėdos savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą dėl kompensacijų įsirengiant stacionarius tualetus.

Lauko tualetais besinaudojantys gyventojai gali pretenduoti į 50 procentų kaštų kompensaciją įsirengiant stacionarų tualetą, bet ne daugiau nei 1 000 eurų. Tokios kompensacijos Klaipėdos mieste jau skirtos 15 asmenų. Taip pat Savivaldybė gali skirti ir individualią paramą įsirengti stacionarų tualetą, priklausomai nuo gyventojų finansinės situacijos.

Akcentuojama, jog patys gyventojai turi užtikrinti, kad jų nuotekos būtų tvarkomos pagal galiojančius teisės aktus.

Pagal ES priimtas direktyvas, jei Lietuva neišspręs lauko tualetų klausimo iki 2023 metų, šaliai gali grėsti milijoninės baudos.

Savivaldybė butus parduos

Klaipėdos savivaldybės Socialinio būsto skyriaus vedėja Lina Murauskienė pateikė informaciją, iš kurios matyti, kad Klaipėdoje yra 8 Savivaldybei priklausantys butai, kuriuose gyvenantys žmonės naudojasi lauko tualetais. Dar dviejuose butuose lauko tualetai yra, bet tuose butuose žmonės negyvena. Dar yra du Savivaldybės butai, kuriuose tualetų visai nėra. Žmonės tuose butuose taip pat negyvena.

„Visos šios patalpos yra blogos būklės ir negali būti toliau naudojamos pagal paskirtį“, - sako L. Murauskienė. Anot jos, specialistai pateikė išvadą, kad tvarkyti šiuos būstus Savivaldybei būtų ekonomiškai netikslinga, todėl problemą bus bandoma spręsti jų atsisakant.

Trys iš šių butų yra socialiniai, todėl jų gyventojams turėtų būti siūlomas kitas būstas, o atsilaisvinusios patalpos galėtų būti parduodamos. Likusius butus jų gyventojams bus siūloma įsigyti už vertintojų paskaičiuotą kainą.

„Jei gyventojai nesutiktų privatizuoti butų, jiems būtų siūlomos kitos patalpos arba nutraukiamos sutartys ir mokamos kompensacijos nuomotis būstą privačiame sektoriuje“, - variantus vardina L. Murauskienė.

Bet kokiu atveju Klaipėdos savivaldybės administracija jau yra numačiusi planą, kaip pasiekti, kad kitais metais lauko tualetų uostamiestyje neliktų. Belieka tik šį planą įgyvendinti. Kartu būtų proga atlikti ir Savivaldybės butų reviziją.

Klaipėdoje apie 20 butu , kur ne tik lauko tualetai, ten net vandens nėra, ir miestas net neplanuoja vandentiekį tęsti.
Žinau , 2021-10-22 19:35
Sidebar placeholder