Klaipėdoje įvyko „Žvaigždučių Vilties bėgimas 2021“
(1)„Žvaigždučių Vilties bėgimas“ kasmet tampa vis populiaresnis ir masiškesnis. Tačiau šiemet startas buvo skelbiamas atskirai kiekvienoje įstaigoje tam tikru numatytu laiku.
Šiais metais bėgimui užsiregistravo daugiau nei tūkstantis dalyvių: Lietuvos įstaigų individualiųjų ugdymosi poreikių mokiniai, socialinės globos namų auklėtiniai, neįgaliųjų centrų ir neįgaliųjų sporto klubų lankytojai, stigmatizuoti įgimta ar įgyta negalia.
"Šis renginys išaugo iš tradicinio mokyklinio renginio, kuris būdavo organizuojamas kiekvienų mokslo metų pradžioje, siekiant stiprinti mokinių judėjimą, sveikatą, norą būti ore, judėti, pabūti su draugais.
Viskas prasidėjo nuo mokyklinio rudens kroso bėgimo, vėliau mes prijungėme dar kelias mokyklas ir išaugome į didelį renginį„, - pasakojo Klaipėdos “Medeinės" mokyklos direktorė Elena Knyzaitė.
Po truputį renginys augo, plėtėsi ir iš mokyklinio renginio tapo respublikiniu „Žvaigždučių Vilties bėgimu“.
„Turime atgarsių ir iš Latvijos, Estijos - ten irgi yra norinčiųjų prisijungti. Pagrindinė idėja - vaikai turi judėti, nes judėdami jie stiprėja. Mes turime puikią kūno kultūros mokytojų komandą, kuri dirba kasdienį darbą kaip bitutės, kad vaikai galėtų parodyti savo galimybes“, - tikino mokyklos direktorė.
„Žvaigždučių Vilties bėgimas“ Klaipėdoje organizuojamas jau ne pirmą kartą, o norinčiųjų dalyvauti kasmet vis daugėja.
"Renginio svarbą liudija faktai - užsiregistravo per tūkstantį žmonių.
Visuomenė turi suprasti, kad tie vaikai yra mūsų visuomenės dalis ir kad jiems reikia skirti lygiai tiek pat dėmesio, kiek ir kitiems.
Kiekviename iš šių vaikų plaka lygiai tokia pat širdelė, kokia ir mano bei jūsų", - sakė vienuolis Benediktas Jurčys.
Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę pasirinkti tam tikrą bėgimo distanciją pagal individualias galimybes - 60 metrų arba 300 metrų. Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas „Vilties bėgimo“ medaliu.
„Tai yra be galo jautrus renginys. Mes jiems uždedame medalį, o jie jo nenusiima, naktį miega su juo. Kaip ir mes, visi jie žiūri televizorių ir mato, kaip nugalėtojams yra užkabinami medaliai, ir staiga ateina tokia diena, kai ir jie gauna tokį medalį“, - pasakojo brolis Benediktas.
„Vaikai be galo džiaugiasi medaliais, rodo vienas kitam. Vaikai, kurie gauna pirmą kartą, visus metus tą medalį nešioja, nes tai yra jų pasiekimas“, - apie medalių svarbą kalbėjo ir E. Knyzaitė.
Rašyti komentarą