Klaipėdoje planuojama kurti universitetinį medicinos centrą

Penktadienį Klaipėdos universitete buvo aptarta idėja uostamiestyje įkurti trečiąjį Lietuvoje universitetinį medicinos centrą. Nors Sveikatos apsaugos viceministras pabrėžė, jog tai kol kas tik idėja, tačiau Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas tikino, jog tokio centro įkūrimas būtų be galo svarbus.

LR Sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas kartu su Seimo Sveikatos reikalų komiteto nare Jurgita Sejoniene bei klaipėdiečiu parlamentaru Audriumi Petrošiumi penktadienį lankėsi Klaipėdos universitete.
Svečiai, aplankę KU Sveikatos mokslų fakultetą, Verslo inkubatorių ir Jūros tyrimų institutą, tikino, jog universitetas paliko itin gerą įspūdį.

„Įspūdžiai labai šilti, Universitetas palieka tikrai teigiamą įspūdį, ypač laboratorijos, kuriose apsilankėme. Apie trečiąjį universitetinį centrą galvoti ir apie tai kalbėti yra šiek tiek per anksti, bet pradėti diskutuoti apie reformą sveikatos sektoriuje tikrai visada laikas. Tos kalbos turbūt jau prasideda, kažkokie planai yra tikrai ruošiami, tad manau apie šitą temą tikrai dar diskutuosime ir ne kartą. Diskusija yra turbūt svarbiausia demokratinio proceso dalis ir nuo to visada reikia pradėti“, - dėstė LR Sveikatos apsaugos viceministras A. Pečkauskas.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė J. Sejonienė pasakojo, jog diskusijos apie trečiojo Lietuvoje universitetinio medicinos centro kūrimą kyla iš poreikio efektyvinti bei stiprinti sveikatos priežiūros įstaigas.

„Idėja yra ne nauja, ne kartą esame diskutavę apie tai frakcijoje. Turiu pastebėti, kad aš manau, jog dabar rengiami teisės aktų pakeitimo projektai prisidėtų ir palengvintų universitetinio medicinos centro steigimo procesą bei sveikatos priežiūros paslaugų konsolidavimą.

Diskusija yra motyvuojama efektyvinimu, konsolidavimu, stiprinimu sveikatos priežiūros įstaigų, kad gyventojai gautų kokybiškas paslaugas, kad būtų ir sveikatos priežiūros įstaigų valdymo optimizavimas.

Klaipėdos universitetas palieka tikrai labai gerą įspūdį, stipraus centro. Tad be abejo reikėtų stiprinti ir universitetą, ir tas pačias sveikatos priežiūros įstaigas, bent planai ir diskusijos tokios yra", - pasakojo J. Sejonienė.

Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas teigė, jog reforma sveikatos priežiūros srityje yra reikalinga, o universitetinio medicinos centro steigimas Klaipėdoje būtų itin svarbus žingsnis.

„Manau, kad trečiojo universitetinio lygio medicinos centro kūrimas Lietuvoje būtų labai svarbus. Kalbant apie paslaugą, prieinamumą, mes pirmiausia galvojame apie gyventoją, kad jis gautų kuo geresnę paslaugą. Suprantama, kad konsoliduojant jėgas paslaugos yra teikiamos kokybiškesnės.

Matome daug sveikatos priežiūros sistemoje iškylančių ydų, problemų valdyme. Ne paslaptis, kad girdime tam tikrus atvejus, kurie aš manau, konkurencine prasme būtų vienas žingsnis dar labiau į priekį kalbant apie tą reformą, kuri reikalinga sveikatos priežiūros sistemoje“, - dėstė A. Razbadauskas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder