Klaipėdos baseine - nemokamos plaukimo treniruotės

(1)

Nuo kovo 3 d. Klaipėdos baseine startuos projektas „Ir tu gali“ - klaipėdiečiai bus nemokamai mokomi plaukti. Šioms treniruotėms buvo skirta 120 vietų, į kurias žmonės užsiregistravo per keliolika minučių.

Prisidedant prie visuomenės suvokimo didinimo, kad fizinis aktyvumas, sportavimas yra darnios asmenybės prielaida ir visuotinė vertybė, Klaipėdos baseinas siekia toliau propaguoti bei plėtoti mokymo plaukti programą.

Šis projektas jau tęsiasi nuo 2019 metų. Šių metų nemokamos plaukimo treniruotės - penktasis projekto ciklas.

„Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija 2019 m. vasario 19 d. paskelbė kvietimą teikti paraiškas sporto projektams, finansuojamiems Sporto rėmimo fondo lėšomis. Mes pasiūlėme savo projektą “Ir tu gali„, kurio idėja buvo išrinkta kaip remiamas projektas. Mes tuo labai džiaugėmės“, - pasakojo Klaipėdos baseino rinkodaros vadybininkė Simona Okockytė.

Atsižvelgiant į tai, kad, Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, kiekvienais metais pasaulyje nuskęsta daugiau nei 360 000 žmonių (Global Report on Drowning, WHO, 2018), o Lietuvos vandenyse žūsta apie 300-400 žmonių, pasirinkta projekto tikslinė grupė - nemokantys plaukti Klaipėdos miesto ir rajono gyventojai nuo 16 m.

„Projekto vykdymo metu buvo numatyti penki 5 mėn. trukmės 40 valandų mokymo plaukti programos ciklai. Projekte dalyvauja Klaipėdos miesto ir rajono vaikai nuo 16 metų ir suaugę asmenys, nemokantys plaukti. Įdomus faktas, kad vyriausiam projekto dalyviui - 81 m.“, - teigė S. Okockytė.

Visų ciklų metu yra planuojama iš viso plaukti išmokyti iki 630 dalyvių.

Plaukimas - tai vienas svarbiausių įgūdžių žmogaus gyvenime, todėl projekto veikla tiesiogiai susijusi su dalyvių poreikiais - gera savijauta ir saugumu. O šio projekto tikslas - išmokyti taisyklingai plaukti ir saugiai elgtis vandenyje kuo daugiau Klaipėdos miesto ir rajono gyventojų.

„Plaukimo metu lavinamas fizinis kūnas, gerinama koordinacija ir ištvermė. Plaukimas ir nardymas teigiamai veikia kraujotakos ir kvėpavimo organus, yra ne tik puiki fizinė veikla, bet ir naudingas imuninei sistemai. Plaukimas formuoja taisyklingą laikyseną, tiesų stuburą. Reguliariai užsiiminėjant plaukimu gerėja širdies veikla, didėja gyvybinis plaučių tūris, krūtinės ląstos elastingumas, gerėja miegas. Vanduo palankiai veikia nervų sistemą“, - tikino pašnekovė.

Registracija į šias plaukimo treniruotes buvo paskelbta vasario 22 d. 8.00 val.

„Paskutiniam penktajam ciklui turėjome 120 vietų. Prasidėjus registracijai per keliolika minučių buvo užpildytos visos vietos“, - teigė rinkodaros vadybininkė.

Plaukimo treniruotes ves VšĮ Plaukimo mokyklos treneriai, kurie turi ilgametę patirtį šioje srityje. Vienoje grupėje bus po 15 žmonių.

Šis projekto ciklas startuos kovo 3 d. ir truks iki rugpjūčio 3 d.

Ankstesniuose treniruočių cikluose dalyvavę žmonės liko labai patenkinti.

„Šis projektas - puiki galimybė išmokti plaukti, nugalėti savo vandens baimę ir sustiprinti pasitikėjimą. Tokie projektai labai prasmingi ir reikalingi! Tūkstantis ačiū treneriui už motyvaciją, padrąsinimą ir profesionalias treniruotes. Ačiū administracijos kolektyvui už malonų bendravimą, gelbėtojams - už saugumą, darbuotojams - už informatyvumą. Būtinai dar ne kartą apsilankysiu Klaipėdos baseine ir kviesiu čia apsilankyti artimuosius“, - dėkojo dalyvė Vilma Zakarauskienė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder