Klaipėdos knygų mugė: nuo Homero iki Džoiso

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje šiandiens ir rytoj vyks jau devintoji Klaipėdos knygų mugė. Į tarptautinį kultūros festivalį išaugusi mugė šiemet klaipėdiečus ir miesto svečius kviečia į daugiau kaip pusšimtį renginių.

Bibliotekos organizuojamoje Klaipėdos knygų mugėje bus galima susipažinti su naujausiais leidiniais suaugusiesiems ir vaikams, vyks susitikimai su rašytojais, diskusijos, edukacijos, skaitymai, performansai, spektakliai, veiks parodos. Mugės metu savo naujausias knygas pristatys Lietuvos mažųjų ir vidutinių leidėjų asociacijos nariai.

Pasak Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorės Lauros Juchnevič, ypač daug dėmesio šiųmetėje Klaipėdos knygų mugėje bus skirta vaikams ir jaunimui.

„Kviečiame ne tik į knygų jaunajam skaitytojui pristatymus ir susitikimus su jų kūrėjais, įtraukiančias edukacijas, tačiau ir ypač aktualias diksusijas.

Pavyzdžiui, apie privalomosios moksleivių literatūros programą “Kam reikalingas Homeras?", kurioje dalyvaus pedagogai, kultūrininkai ir Darius Kuolys, kuris yra vienas iš privalomosios literatūros sąrašų sudarytojų. Tokiose diskusijose gimsta temos ir kitiems renginiams.

Diskusijos, kuri padeda ieškoti atsakymų ir spręsti problemas, inicijavimą, matau kaip vieną iš knygų mugės misijų ir būdų įveikti paviršių.

Būtent toks ir yra šiųmetės mugės moto, kviečiantis nerti į gelmę", - sakė L. Juchnevič.

„Dar viena įdomi ir aštri menotyrininkų ir menininkų diskusija bus apie skulptūrą ir paminklus žymioms asmenybėms. Joje bus pristatyta komiksų knyga “Grybo auksas" apie Lietuvos skulptūros klasiką Vincą Grybą (1890-1941), dalyvaus V. Grybo anūkė Rasa Grybaitė. Taip pat bus diskusija apie skaitytojų klubus, įdomus istorikų Vasilijaus Safronovo ir Vyganto Vareikio pokalbis apie Klaipėdos miesto istorijos nepatogius faktus.

Kaip ir anksčiau, Klaipėdos knygų mugės programą paįvairins meniniai performansai, kuriuose dalyvaus teatralai Kristina Švenčionytė, Benas Šarka, Apeirono teatras pristatys naują savo spektaklį. Vienas iš įdomesnių renginių bibliotekos kiemelyje vyks jau šį vakarą. Tai paroda-performansas „Dangė Dubline, o Džoisas Dangėje“.

Dž. Džoiso mintis „Klaidos yra atradimų vartai“ įkvėpė Klaipėdoje gyvenančius fotomenininką Remigijų Treigį, teatro šamaną Beną Šarką ir Dubline gyvenančius klaipėdiečius kūrėjus Vaidą ir Gintarą Varnagius panagrinėti kūrėjų situaciją šiuose miestuose", - anonsavo kultūros festivalį Regiono bibliotekų ir kultūros vadybos skyriaus vedėja Daiva Nakrošienė ir pridūrė, kad bibliotekos kieme bei kitose atvirose erdvėse vykstantys renginiai bus atviri ir tiems lankytojams, kurie neturi galimybių paso.

Nors kultūros festivalis Klaipėdos knygų mugė šiemet vyks tik dvi dienas, tačiau jos įžanginiai renginiai prasidėjo jau rugsėjo viduryje, o baigiamuoju akcentu taps Edžio Jurčio fotografijų parodos „Būties nerimas“ atidarymas Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose spalio 8 d.

Išsamiau apie šį renginį ir pokalbį su parodos autoriumi E. Jurčiu, kurio fotografija tapo Klaipėdos knygų mugės vizualiniu veidu, skaitykite „Savaitės ekspreso“ priede „Kultūros uostas“. Daugiau informacijos apie Klaipėdos knygų mugę ir išsami jos programa - internete https://www.kkm.lt/

Pagrindinėje nuotraukoje Svarbiausius Klaipėdos knygų mugės akcentus pristatė (iš kairės) Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Regiono bibliotekų ir kultūros vadybos skyriaus vyresnioji metodininkė komunikacijai Evelina Zenkutė, vedėja Daiva Nakrošienė, bibliotekos direktorė Laura Juchnevič, fotomenininkas Edis Jurčys, keramikė Daiva Ložytė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder