Klaipėdos mokslo ir verslo atstovams - apie galimybes veikti kosmoso industrijoje

Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institute (KU JTI) su mokslininkais ir regiono verslo bei suinteresuotų valstybės institucijų atstovais susitiko Europos kosmoso agentūros (EKA) oficialus atstovas Lietuvai Michele Iapaolo. Susitikimo tikslas - naujų kontaktų ir partnerysčių paieška.

KU JTI mokslininkai su Europos kosmoso agentūra bendradarbiauja kone dešimtmetį.

Pasak dr. Dianos Vaičiūtės, Jūros tyrimų institute jau yra susidaręs mokslininkų branduolys, kuris nuolat dirba su iš kosmoso gaunamais duomenimis, kai kurie šia galimybe naudojasi tik kaip papildomu informacijos šaltiniu, reikalingu konkretiems tyrimams.

Žemės stebėjimo iš kosmoso sistemos mokslininkams ir verslo pasauliui teikia žinias apie Baltijos jūros, kitų Lietuvos vandens telkinių būklę, kranto bei vandenų kokybės pokyčius, taršos šaltinius etc. KU mokslininkai savo gebėjimais ir žiniomis dalijasi su kolegomis iš Ukrainos, atliekančiais Juodosios jūros stebėjimus.

Duomenys iš kosmoso buvo pravartūs sudarant Arkties regiono augalijos žemėlapius tyrimams, kuriuos KU mokslininkai atlieka drauge su kolegomis iš Lenkijos.

D. Vaičiūtė sako, jog šios srities galimybės didžiulės ir regionas su EKA galėtų bendradarbiauti dar aktyviau, reikia tik daugiau iniciatyvos.

Michele Iapaolo mokslo, verslo ir aplinkosaugos institucijų atstovams išsamiai pristatė ne tik galimas bendradarbiavimo su EKA sritis, bet ir finansinius mechanizmus, į kuriuos gali pretenduoti turintieji ambicijų prisidėti prie įvairių kosmoso tyrimo ar duomenų, gaunamų iš kosmoso, panaudojimo programų.

Iš anksto užsiregistravusieji turėjo galimybę pasikonsultuoti asmeniškai apie jų idėjų potencialą pretenduoti į EKA finansavimą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder