Klaipėdos paplūdimiai: traumos, nudegimai iki pūslių, alkoholis

Karštąjį savaitgalį BĮ „Klaipėdos paplūdimiai" gelbėtojai dirba išsijuosę. Laimei, didelių nelaimių nėra, skendusiųjų taip pat. Gelbėtojams tenka perspėti per daug saulėje nusideginusius poilsiautojus, netgi juos žadinti, kad per daug nenusviltų. Beje, vandens temperatūra prie kranto sekmadienį - 21 laipsnis.

"Klaipėdos paplūdimių" direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki sako, kad, nors žmonių Klaipėdos paplūdimiuose tikrai labai daug, iš esmės situacija nėra labai bloga. Krante dominuoja smulkios traumos: pasitaikė ir plėštinių žaizdų, ir nudegimų, ir lūžių.

Per šią savaitę teko kviesti greitąją medicinos pagalbą moteriai, kuri susilaužė ranką. Vienas poilsiautojas susilaužė koją, kitas rankos pirštus. Į medikus kreipiasi vyresnio amžiaus žmonės, kuriems pakyla spaudimas, pasitaiko ir gavusių salės smūgį. Pasak A. Siakki, medikai irgi turi darbo. Anot jo, žmonės persikaitina, kai vėjas nurimsta. Tokio atvejo, kad reikėtų vežti žmones į ligoninę, išskyrus traumas, dar nebuvo. Sekmadienį apie 9 val. teko išvežti į ligoninę moterį dėl plėštinės žaizdos, kuri užsikabino už kažko ir susižeidė.

Savaitgalį gelbėtojams teko padėti vienam vyrui Pirmojoje Melnragėje prie šiaurinio molo: suteikti pirmąją pagalbą ir padėti nueiti iki mašinos, nes tiek nudegė koją saulėje, kad oda nuėjo pūslėmis. Ko gero, taip nutiko todėl, kad jis užmigo.

Aleksandro Siakki nuotr.

Pasak A. Siakki, paplūdimuose matyti gana daug saulėje gerokai persikaitinusių, raudonų žmonių, kurie vis tiek nepalieka paplūdimių. Gelbėtojai juos perspėja dėl nudegimų.

Šeštadienį buvo ieškoma trijų pasiklydusių vaikų. Sekmadienį iki 14 val. pasiklydusių vaikų nebuvo, bet, A. Siakki manymu, ko gero, iki vakaro teks tai daryti. „Kai gelbėtojai įspėja tėvelius nepalikti vaikų be priežiūros, kai kurie jų pyksta ir klausia, kokiose taisyklėse parašyta, kad jie privalo prižiūrėti savo vaikus vandenyje. Jie teisinasi, kad  yra netoli, mato savo vaikus, kad spės pribėgti, jeigu kas nors nutiktų", - pasakojo A. Siakki.

Nepaisant to, kad tokios karštos dienos, paplūdimiuose gelbėtojams teko drausminti poilsiautojus dėl stipriųjų alkoholinių gėrimų vartojimo.

Kai kurie žmonės ir tokiomis karštomis dienos, kai pliažai pilni žmonių, atsiveda ir naminius gyvūnus ir dar būna nepatenkinti, kai gelbėtojai perspėja ir neleidžia to daryti.

Aleksandro Siakki nuotr.

Vandenyje pasitaiko plaukiančiųjų už plūdurų ir su pripučiamaisiais čiužiniais, kas draudžiama.  Gelbėtojai džiaugiasi, kad nėra bangų, nes tada, kai tiek daug žmonių, lengviau matyti esančius vandenyje. Šiemet dar neteko gelbėti skęstančiųjų. Imamasi įvairių prevencinių priemonių, įspėjama  per garsiakalbius. Kai kurie žmonės piktinasi, kad jiems nurodinėjama, ką daryti.

„Apskritai gyvename tvarkingai. Didelių bėdų neturime. Oro temperatūra apie 30 laipsnių, karšta, poilsiautojai pasyvūs dėl karščio. Vandens temperatūra šiandien (sekmadienį. – aut. past.) 21 laipsnis prie kranto, vakar buvo 20 laipsnių", - sakė Klaipėdos gelbėtojų vadovas.

Aleksandro Siakki nuotr.

Pasak jo, visos automobilių stovėjimo aikštelės užimtos. Tiek šeštadienį, tiek sekmadienį autobusai, vežantys į paplūdimius, jau 9 val. ryto buvo pilni.

Žmonės paplūdimiuose būna iki vėlumos, iki 23-24 val., nes ir vakarai dabar šilti, saulė šviečia vos ne iki 22.30 val. Dabar trumpiausios naktys. Gelbėtojai dirba iki 21 val., visuose paplūdimiuose apie tai pranešama poilsiautojams. Nemažai žmonių atvažiuoja atsipūsti nuo karščio prie jūros vakarais, nes per patį piką per karšta.

Sidebar placeholder