Klaipėdos politikai vėl svarstys privačių darželių kompensavimo klausimą

Praėjusiame posėdyje politikams neradus sutarimo, Klaipėdos taryba ketvirtadienį turėtų grįžti prie privačių vaikų darželių kompensavimo klausimo.

Politikams administracija sako parengusi naujus, liberalesnius pasiūlymus. 

„Pakeitus tvarkos aprašo nuostatas, jos liberalesnės, prieinamesnės tėvams“, – Klaipėdos savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdyje praėjusią savaitę sakė Klaipėdos savivaldybės Planavimo ir analizės skyriaus vedėja Jolanta Ceplienė. 

Pagal dabar galiojančią tvarką tėvams, kurie yra deklaravę gyvenamąją vietą Klaipėdoje ir jų atžala per metus negavo vietos biudžetinėje įstaigoje, turi teisę į kompensaciją už mokėjimą privačioje ugdymo įstaigoje. Siūloma šį terminą trumpinti iki pusės metų.

Kompensavimo už privataus darželio lankymą dydį dėl infliacijos siūloma didinti 50-čia eurų iki 150 eurų lankantiems darželį visą darbo dieną ir pusę tiek lankantiems trumpiau. Į infliacijos pokyčius žadama atsižvelgti kasmet, anksčiau tai nebuvo numatyta.

Sprendžiant kompensavimo klausimus žadama ir kitų pokyčių. 

Numatyta, kad atsiradus laisvai vietai valstybiniame darželyje kompensacija bus tęsiama iki mokslo metų pabaigos. Šiuo metu atsiradus tokiai vietai kompensacija iškart nutraukiama. 

Taip pat siūloma įteisinti komisiją, kad esant objektyviai pagrįstoms aplinkybėms kompensaciją galėtų gauti ir kitos šeimos atsižvelgiant į vaiko sveikatos būklę, pasikeitus gyvenamajai vietai bei kitas galimas priežastis.

Anot J. Ceplienės, šiuo metu kompensacijomis naudojasi 111 šeimų. Prognozuojama, kad dėl pokyčių jų skaičius gali išaugti dar 200, o tai bendrai pareikalautų apie pusės milijono eurų biudžeto lėšų. 

Praėjusiame tarybos posėdyje Klaipėdos politikams pateikus dvi skirtingas kompensacijų lankantiems privačius darželius alternatyvas, politikai po daugiau nei dvi valandas diskusijų kompromiso nerado ir sprendimą atidėjo. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder