Klaipėdos savivaldybė ketina skirti lėšų ukrainiečių mokyklai

(1)

Jeigu Klaipėdos miesto taryba pritars, iš miesto biudžeto šiemet bus skiriama lėšų visuomenės sveikatos priežiūros specialistui išlaikyti VšĮ Tarptautinės Ukrainos mokyklos Klaipėdos padalinyje. Sveikatos apsaugos ministerija, skirianti lėšų šiam tikslui, šiemet to padaryti negali, nes jas jau paskirstė tada, kai tokios mokyklos dar nebuvo.

Trečiadienį šis klausimas svarstytas paskutiniame - Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto posėdyje. Prieš tai tam pritarta Kultūros, švietimo ir sporto bei Sveikatos ir socialinių reikalų komitetų posėdžiuose.

Jeigu ir miesto Taryba pritars tam projektui, turės būti sutvarkyti teisiniai dokumentai, t. y. pakeistas etatų skaičius Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure. Tada jis ieškos specialisto ir jį įdarbins.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė tikisi, kad bus stengiamasi viską padaryti kuo greičiau, nes jau ir taip nemažai laiko prarasta.

Visose Lietuvos mokyklose tokie specialistai yra, o kiek etatų tam skiriama, priklauso nuo mokinių skaičiaus. Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, Tarptautinės Ukrainos mokyklos Klaipėdos padalinyje 2023 metų sausio 2 d. mokėsi 474 mokiniai. Pagal Lietuvoje galiojančius normatyvus jam priklauso 0,73 visuomenės sveikatos priežiūros specialisto etato.

Šiam tikslui Klaipėdos savivaldybės 2023 metų biudžete reikia papildomai skirti 11,2 tūkst. eurų. Tokio specialisto vieno mėnesio atlyginimas - 936,9 euro.

Paklausta, kodėl tam lėšų neskyrė Sveikatos apsaugos ministerija, R. Perminienė atsakė, kad ministerija lėšas ateinantiems metams planuoja einamųjų metų I-II ketvirtį. Specialiosios tikslinės dotacijos lėšų 2023 metams visuomenės sveikatos priežiūros funkcijoms šiai mokyklai nebuvo skirta, nes jai vykdyti veiklą leista tik 2022 metų lapkritį.

Dar pernai gruodį Klaipėdos savivaldybė raštu kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją su prašymu 2023 m. uostamiesčio savivaldybei skirti papildomai specialiosios tikslinės dotacijos lėšų. Ministerija informavo, kad 2023 metų laikotarpiui speciali tikslinė dotacija savivaldybėms jau yra paskirstyta, ir tokia galimybė atsiras šiemet I-II ketvirtį ministerijai formuojant poreikį kitam laikotarpiui, t. y. 2024 metams.

Visuomenės sveikatos specialistas vykdo visuomenės sveikatos priežiūrą ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose.

Jis renka, kaupia ir analizuoja stebėsenos duomenis apie mokinių gyvenseną; teikia išvadas ir pasiūlymus dėl mokinių sveikatos būklės mokyklos bendruomenei; identifikuoja mokinių sveikatos stiprinimo ir sveikatos žinių poreikį, sveikatos raštingumo lygį atsižvelgiant į jų amžiaus tarpsnius ir t. t.

„Toks specialistas mokyklose būtinai reikalingas. Darbo jam netrūksta. Jis turi sužiūrėti vaikučių sveikatos pažymas, padėti mokytojams, tėveliams, jeigu vaikai turi kokių nors lėtinių ligų ar sutrikimų, o kur dar sveika gyvensena“, - sako R. Perminienė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder