KLASCO naudoja papildomas priemones oro kokybei užtikrinti

Šiųmetė liepa išsiskiria rekordiniais karščiais ir mažu kritulių kiekiu, o ypač sausas oras prisideda prie spartesnio kietųjų dalelių plitimo ore. Saugodama gyventojus nuo kietųjų dalelių, Klaipėdos jūrų krovinių kompanija KLASCO tiek savo teritorijoje, tiek jos prieigose jungia maksimalius dulkių slopinimo ir aplinkos drėkinimo pajėgumus. 

Didžiausią dėmesį bendrovė skiria krovinių drėkinimui, tačiau nepamirštama likusi KLASCO dalis ir kaimyniniai gyvenamieji Vitės kvartalai bei progimnazijos teritorija.

Prieš dulkes – vanduo ir absorbuojanti medžiaga

Kuo aukščiau kyla termometro stulpelis, tuo intensyviau drėkinama aplinka ir slopinamos dulkės – jei per visą vasario mėnesį tam panaudota apie 1000 kubinių metrų vandens, tai per dabartinus karščius tokio kiekio užtenka vos vienai dienai. Vandens nuotekos surenkamos ir išvalomos naujai modernizuotuose valymo įrenginiuose. 

„Turėjome gerokai padidinti vandens patrankų pajėgumus – jos sudaro vandens uždangas, kurios drėkina birių krovinių rietuves ir neleidžia jiems dulkėti. 

Mažindami dulkėtumą, naudojame ir vieną pažangiausių technologijų – vandens rūko  patranką, purškiančią ekologišką vandens ir absorbuojančios medžiagos mišinį, kuris suriša ore sklandančias daleles ir neleidžia joms sklisti už KLASCO teritorijos. Atskirai purškiami ir įmonės teritorijos keliai, kad išdžiūvus vandeniui nevyktų tolimesnis dulkėjimas“, – pasakoja KLASCO generalinis direktorius Vytautas Štumbergas.

Oro kokybė gerėja

Pagal atnaujintą ir išplėstą aplinkosauginį planą, KLASCO vandens ir rūko patrankas bei kitas priemones naudoja nuolat, o jų naudojimo intensyvumą diktuoja meteorologinės sąlygos. Intensyviausiai jos naudojamos, kai būna karšta ir sausa, mažiausiai ─ atėjus drėgniems ir lietingiems orams.

 Visai tai duoda apčiuopiamą rezultatą. Šalia KLASCO yra įrengtos dvi oro kokybės matavimo stotelės ─ viena priklauso Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai (KVJUD), kita ─ Aplinkos apsaugos agentūrai (AAA) ─ jų duomenys, rodo, jog oro kokybė greta įmonės teritorijos nuosekliai gerėja. Jau ilgą laiką KLASCO teritorijoje kietųjų dalelių norma yra ženkliai mažesnė už leidžiamą normą ir, pagal oro kokybės parametrus, ši miesto dalis gerokai lenkia pietinę Klaipėdos dalį.

Primename, kad kiekvienas norintis gali stebėti oro kokybės tyrimo stotelių fiksuojamus rodmenis internete:

  • KVJUD teritorijoje oro kokybės monitoringą galite stebėti čia;
  • Aplinkos apsaugos agentūros oro kokybės monitoringą Šilutės pl. OKT ir Centro OKT galite stebėti čia.
Raktažodžiai
Sidebar placeholder