Kokia 49 tūkst. eurų kainavusių dviračių skaičiuoklių nauda? (15)

Taikos prospekto ir Kauno gatvės sankryžoje bei netoli Klaipėdos muzikinio teatro esantys dviračių skaičiuotuvai kartkartėmis patraukia praeivių žvilgsnius. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai čia sustoja pasižiūrėti į kiekvieną dieną skaičiuotuvuose kylančius skaičius. Klausimas tik vienas - kam tie skaičiai reikalingi?

Susisiekus su Klaipėdos miesto Savivaldybės transporto skyriaus vedėju Rimantu Mockumi, jis teigė, kad dviračių skaičiuotuvais fiksuojamus skaičius kuruoja Klaipėdos keleivinis transportas.

„Šie skaičiai yra viešinami ir kaupiami. Atsižvelgiant į matomus skaičius, mes galime stebėti situaciją dėl vykstančio dviratininkų eismo“, - sakė R. Mockus.

„Kol kas mes skaičius rodome, ir tiek. Žinoma, rezultatus mes apžvelgiame ir šiuo metu matome, kad žmonių, važiuojančių dviračiais, skaičius didėja. Gavę tokius duomenis svarstome, dėl kokių priežasčių jų didėja arba mažėja“, - tikino „Klaipėdos keleivinio transporto“ direktoriaus pareigas laikinai einantis Andrius Samuilovas.

Praėjusiais metais prie prekybos centro „Akropolis“ pastačius dviračių skaičiuotuvą, prireikė 7 mėnesių, kad važiuojančių skaičius pasiektų 100 000. Šiemet toks skaičius pasiektas jau pirmosiomis liepos dienomis, tad pagrįstai galima sakyti, kad šiais metais klaipėdiečiai pagrindine gatve važiuoja aktyviau.

Šie dviračių skaičiuokliai buvo įrengti gavus europinę paramą, matuokliai kainavo 49 tūkst. eurų. Matoma, kad dviratininkų skaičius didėja, bet klaipėdiečiai domisi, ar šiems skaičiams pamatyti buvo reikalingi brangūs įrenginiai ir ar jie iki galo išnaudojami.

Praėjusiais metais Klaipėdos savivaldybės Projektų skyriaus vyriausioji specialistė Vaiva Varnaitė „Vakarų ekspresui“ pasakojo, kad kol kas mieste bus tik du tokie įrenginiai.

„Bet jei matysime poreikį, įrengsime ir daugiau. Skaičiuotuvų tikslas - fiksuoti dviratininkų skaičių. Matysime, mažėja ar daugėja žmonių, važinėjančių dviračiais, tada spręsime, ką dar reikia gerinti infrastruktūroje“, - tuomet aiškino specialistė.

Praėjusiais metais A. Samuilovas „Vakarų ekspresui“ pasakojo, kad gauta dviratininkų statistika, tikėtina, padės spręsti amžinąjį konfliktą tarp pėsčiųjų, dviratininkų ir automobilių bei autobusų vairuotojų Herkaus Manto gatvėje.

Kam reikalingi kad zinotu kada apmokestint dviracius
Sigis , 2021-07-09 01:01
Kam reikalingi kad zinotu kada apmokestint dviracius
Sigis , 2021-07-09 01:01
Kam reikalingi kad zinotu kada apmokestint dviracius
Sigis , 2021-07-09 01:01
Sidebar placeholder