Laukiama Smiltynės kurhauzo atgimimo (1)

Belaukiant Vyriausybės sprendimo dėl Smiltynės pripažinimo kurortine teritorija, žengiami žingsniai Smiltynę padaryti patrauklesnę turizmui. Smiltynės kurhauzo šeimininkai ruošiasi jį restauruoti ir prikelti naujam gyvenimui.

Trečiadienį planai buvo pristatyti Savivaldybės specialistams - planuojama koreguoti detalųjį planą ruošiant kurhauzo įveiklinimo koncepciją.

Pasitarime dalyvavęs mero pavaduotojas Arūnas Barbšys „Vakarų ekspresui“ sakė, kad detaliojo plano korekcijų reikia, nes automobilių parkavimui numatytos vietos atsidūrė už sklypo ribų, tad galvojama įveiklinti ir šalia esantį sklypą.

„Čia dar nebuvo, kad jau tvirtinama koncepcija, bet tiesiog pristatė, ką jie mato, įsijungė Klaipėdos savivaldybės, Kuršių nerijos nacionalinio parko specialistai. Galutinės koncepcijos, ko gero, bus galima tikėtis tada, kai bus patvirtintas miesto bendrasis planas. Jie mato (koncepciją - VE) jau su tais pakeitimais dėl Smiltynės, kurie atsiranda miesto bendrajame plane“, - komentavo vicemeras.

Pasak A. Barbšio, rekonstruotame Smiltynės kurhauze ketinama teikti apgyvendinimo paslaugas, kad galėtų apsistoti poilsiautojai.

1901 metais pastatytas Smiltynės kurhauzas yra valstybės saugomas objektas ir į registrą įtrauktas 1996 metų pabaigoje. Jam suteiktas regioninis reikšmingumo lygmuo.

Iki Antrojo pasaulinio karo kurhauzas buvo žymus kultūros centras Smiltynėje. Jame rengti muzikos vakarai, žymių to meto atlikėjų rečitaliai, veikė ruletė. Pirmajame pokario dešimtmetyje kurhauze buvo įrengti butai. Vėliau, didėjant Smiltynės rekreacinei reikšmei, gyventojai iškelti, atidarytas „Klaipėdos“ viešbučio filialas ir kavinė „Smiltynė“.

Tikimasi, kad kurhauzas bus rekonstruotas išlaikant stilių ir vėl taps traukos centru.

„Smiltynėje suprojektuoti sklypai su galimu užstatymu, mes sveikiname tai, kad jie būtų greičiau sutvarkyti ir įveiklinti. Kėlėme klausimų dėl koncepcijos, lauksime pakartotino pristatymo su pakeitimais“, - sakė vicemeras.

Praėjusiais metais Klaipėdos politikai nusprendė, kad uostamiestis turėtų kreiptis į Vyriausybę dėl kurortinės teritorijos statuso suteikimo Smiltynei, nes ji yra viena iš penkių Kuršių nerijos nacionalinio parko gyvenviečių, tačiau vienintelė, neturinti kurortinio statuso. Jis Smiltynėje padėtų labiau dėmesį koncentruoti į investicijas, galbūt padėtų ir privačioms investicijoms. Kad Smiltynė ir Giruliai turėtų tapti kurortinėmis teritorijomis, numatoma „Klaipėda 2030“ strategijoje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder