„Mano miestas Klaipėda“ kviečia teikti kandidatus apdovanojimui

Asociacija „Mano miestas Klaipėda“ ir dienraštis „Vakarų ekspresas“ tęsia iniciatyvą už išskirtinius darbus apdovanoti nusipelniusius žmones. Šiais metais ordinu „Už meilę Klaipėdai“ norima padėkoti pagalbą Ukrainai organizavusiam žmogui, įmonei ar organizacijai.

Šie apdovanojimai, susiję su ryškiausiais metų įvykiais, pradėti teikti 2019 m., asociacijai minint 10 metų veiklos sukaktį.

Pirmuoju ordinu apdovanotas gydytojas Audrius Muižys, antruoju - gamtos darželio vadovė Janina Urbikienė. Trečiuoju norima pagerbti broliams ir seserims Ukrainoje padedančius žmones.

"Kiekvienais metais norime priminti, kad esame bendruomenė, kuri turi vienytis ir džiaugtis aktyviais klaipėdiečiais, kurie imasi įvairių iniciatyvų.

Klaipėda yra per mažas miestas, kad būtume nesolidarūs, ypač su Ukrainos žmonėmis, kurie kovoja ne tik už savo šalį, bet ir už mus, kad karas nepasiektų kitų Europos šalių.

Šiemet matome ir pavienių žmonių, ir įmonių, kurios padeda migracijos tarnybai, prisideda prie pagalbos pabėgėliams centro veiklos. Yra daug verslininkų, kurie nėra abejingi ir nuoširdžiai padeda", - kalbėjo asociacijos valdybos narys Remigijus Žiogas.

Pasak jo, reikia suvokti tai, kad nuo karo bėgantiems žmonėms per labai trumpą laiką gyvenimas pasikeitė kardinaliai, jie buvo priversti palikti savo namus, savo šalį, prisitaikyti prie naujos aplinkos, naujos kalbos.

„Per mūsų solidarumą atsiskleidžia, kokie žmonės mes esame, kiek esame žmogiški, kokios vertybės mums svarbios. Tai įrodymas, kad kiekvienas žmogus gali būti mums artimas ir tarsi kaimynas, nesvarbu, kur jis gyvena. Norisi pagerbti žmones, kurie tai supranta ir ateina į pagalbą atskirai neprašomi“, - pabrėžė R. Žiogas.

Įvairiapusę pagalbą Ukrainos žmonėms teikia ir pati asociacija „Mano miestas Klaipėda“.

Šiuo metu asociacijos prezidento pareigas einantis Aurimas Mockus pasakojo, kad pirmomis karo dienomis organizuotos tūkstantinės palaikymo akcijos mieste, į Klaipėdą atvykusiems ukrainiečiams buvo paruoštas specialus žemėlapis, kuriame išdėstyti svarbiausi pagalbą teikiantys punktai ir reikalingos institucijos, bendradarbiaujama su organizacijos „Maisto bankas“ Klaipėdos padaliniu, savanoriaujama Klaipėdos ukrainiečių pabėgėlių centre.

"Puikiai suprantame, kad karas nesibaigia, ir apie tai turime kalbėti. Turime kalbėti tol, kol jis tęsis. Karas neturi ribų ar taisyklių, jame žmogiškumo maža. Nors karas vyksta Ukrainoje, privalome suprasti, kad esame vieni artimiausių kaimynų ir privalome jiems padėti.

Yra įvairių iniciatyvų, žmonės neatlygintinai skiria savo laiką ir asociacija nori už tai padėkoti. Asociacija „Mano miestas Klaipėda“ veikia daugiau nei dešimtmetį, matomi jos darbai, tad manau, kad šis ordinas „Už meilę Klaipėdai“ yra kur kas daugiau nei paprastas „Ačiū“, kurio nusipelno visi gerus darbus darantys žmonės.

Tikrai norėtume apdovanoti kiekvieną ir padėkoti kiekvienam, kuris bus nominuotas, bet kartu su klaipėdiečiais norime išrinkti patį verčiausią šio ordino", - mintimis dalijosi A. Mockus.

 

Siūlyti kandidatus apdovanojimui ordinu „Už meilę Klaipėdai“ galima iki gegužės 18 d. el. paštu [email protected].

Balsavimas už pasiūlytus kandidatus vyks dienraščio „Vakarų ekspresas“ „Facebook“ paskyroje.

Ordinas „Už meilę Klaipėdai“ - patriotiškumo, vienybės, pagalbos Ukrainai simbolis - bus įteiktas birželio pabaigoje.

 

FOTO AUTORIUS Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder