Naktį laistomos uostamiesčio gatvės (4)

Termometrų stulpeliams viršijus 30 laipsnių, uostamiestyje susirūpinta gatvių dulkėtumu. Naktį arba anksti ryte gyventojai gali sutikti specialųjį gatves laistantį transportą.

Aplinkos apsaugos agentūros pirmadienio duomenimis, pagal Klaipėdos centre esančią stotį, oro užterštumo lygis kietosiomis dalelėmis uostamiestyje - vidutinis (33.72 μg/m3). Esant vidutiniam oro užterštumui rekomenduojama jautrioms gyventojų grupėms (vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms, nėščioms moterims) vengti ilgesnių pasivaikščiojimų ar kitos aktyvesnės veiklos prie intensyvaus eismo gatvių, sankryžų.

Siekiant išvengti didelio dulkėtumo ir oro taršos kietosiomis dalelėmis, nuo birželio mėnesio jau pradėti laistyti magistraliniai keliai ir pagrindinės miesto arterijos, kuriomis važiuoja viešasis transportas.

„Atsižvelgiant į oro sąlygas, kadangi dabar yra sausra, laistomos gatvės. Jos laistomos anksti ryte arba vėlai vakare, nes dienos metu nelabai ką nors duoda laistymas. Asfaltuotos gatvės, esant karštiems orams, laistomos apie 5-6 valandą ryte, tiek pietinėje, tiek ir šiaurinėje miesto dalyje. Taip pat laistomos ir visos pagrindinės magistralinės gatvės“, - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Pagrindinės miesto gatvės bus laistomos iki tol, kol sulauksime lietaus.

„Mes esame parašę nurodymą, kad esant sausrai reikia laistyti gatves, iki kol pradės lyti. Turi būti įvertintas protingumo kriterijus ir jei tą dieną prasidės lietus, kad nebūtų jokių laistymo darbų, jie turi sekti orų prognozes. Tikimės, jog trečiadienį ateis lietus ir kurį laiką nereikės laistyti, o vėliau jau matysime“, - pasakojo I. Šakalienė.

Vasaros sezono metu laistomos ir žvyruotos gatvės, tačiau jos laistomos ne su paprastu, o druskingu vandeniu.

„Taip pat druskos tirpalu yra laistomos ir žvyruotos gatvės. Sūrymas laistomas du kartus per mėnesį, nes druska yra kaip rišamoji medžiaga, sutvirtina dangą, sukabina dulkes. Laistomos žvyruotos gatvės vieną arba du kartus per savaitę“, - tikino Miesto tvarkymo skyriaus vedėja.

Komentaras

Vidutinis oro užterštumas reiškia, jog normos nėra viršijamos. Jos būna viršijamos, kai yra aukštas arba labai aukštas oro užterštumas, tai paros vidutinė koncentracija turėtų būti per 50 μg/m3. Gyventojai tikrai gali būti lauke, jokių pavojų nekyla, tik rekomenduojame vengti būti šalia intensyvaus eismo gatvių.

Vasarą raginame savivaldybes kruopščiai prižiūrėti gatves, nes šiuo laikotarpiu atsiranda ir papildomas taršos šaltinis - kelių remonto darbai, statybų darbai, kurie dažnai vykdomi nedrėkinant, sunkusis transportas išvažiuoja iš statybviečių su neplautais ratais. Būna per mažai vykdoma prevencinių priemonių, todėl tose vietose išauga oro užterštumas kietosiomis dalelėmis.

Esant tokiems karščiams siūlytume gatves laistyti kiekvieną dieną, nes gatves reikia ypač prižiūrėti. Savivaldybės iš tiesų gali labai daug padaryti, kad oro kokybė būtų geresnė.

Raktažodžiai
Viskas paverčiama kaip-rūpinamas miestiečių sveikata... medžiai ir krūmai geriausia investicija ,o ne pinigų plovimas-gatvių pamyžčiojimas.Ar gi tai gatvių plovimas nuo dulkių?Darbų imitacija .Darbas padarytas ir niekas nepasakys,kad to nebuvo,o ar koks kokybės reglamentas Kubinių metrų kilometrui nenurodoma?!Ne.Kiek? Skačius ponai.Skaičius!! Jums pinigai mokomai iš miesto iždo už padaryto darbo kiekį,o ne už įvardijimą,kad darbas padarytas,daromas,ar bus padarytas. O jei rašoteapie savo geradarystes straipsnis turi turėti turinį ,o ne apstrakčias sąvokas,kuriomis tapo įprasta "maitinti" nuolat kvailinamus piliečius.
Girinis, 2021-06-23 12:57
O tos vakuuminės valymo mašinos jau nurašytos?
Alfa, 2021-06-23 01:39
Argi cia laistymas? Dryze ant gatves. Paziurekit senus tarybinius filmus kaip laistyti reiktu.
Vanduo, 2021-06-22 22:19
Sidebar placeholder