Naujais konteineriais bus galima naudotis jau netrukus

Jau kurį laiką įvairiose uostamiesčio vietose stovi įrengti pusiau požeminiai konteineriai, tačiau gyventojai jais naudotis vis dar negali. Tai kelia klaipėdiečių susierzinimą.

Uostamiestyje jau nuo 2018 metų pavasario vykdomas požeminių ir pusiau požeminių atliekų konteinerių statybos projektas. Pagal jį Klaipėdoje turi būti įrengtos 268 pusiau požeminės konteinerių aikštelės. Pradėjus projektą buvo žadėta, kad aikštelės uostamiestyje bus įrengtos iki 2019 metų vasaros, tačiau iki šiol jos vis dar neveikia.

Daugelis sumontuotų pusiau požeminių atliekų konteinerių yra apvynioti plėvele ar STOP juosta, o greta jų stovi senieji konteineriai ant ratukų.

„Iš viso Klaipėdoje turėtų būti įrengtos 268 aikštelės, o iš jų jau yra įrengtos 142. Tačiau tik 87 yra su gerbūvio darbais, o 55-iose yra užkasti konteineriai ir dar atliekami gerbūvio darbai.

Jau daugiau nei pusė aikštelių yra įrengtų. Su jų pridavimu, rangovai jau yra paskutiniame dokumentacijos tvarkymo etape“, - tikino Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) atstovas ryšiams su visuomene Arūnas Liubinavičius.

Pasiteiravus, kada numatoma, jog jau bus galima naudotis naujais pusiau požeminiais atliekų konteineriais, A. Liubinavičius patikino, jog tikimasi, kad dar rugpjūtį 60 aikštelių bus paruoštos naudojimui.

Pusiau požeminių aikštelių įrengimas užtruko dėl įvairių procedūrų derinimo ir kontroliuojančių valstybės institucijų vertinimo.

Dar metų pradžioje „Vakarų ekspresas“ rašė, jog stumdomus ir stacionarius pusiau požeminius konteinerius ištuština skirtingos mašinos. Todėl būtų geriausia, jei naujos konteinerių aikštelės būtų priduotos kvartalais, kad vežėjai galėtų susidėlioti racionalius maršrutus ir į tą patį kiemą nereikėtų važiuoti dviem skirtingoms šiukšliavežėms.

Sidebar placeholder