Netoli miesto centro - sraigtasparniai, šūviai ir šturmas (5)

Pastarosiomis dienomis Klaipėdoje vykstančios karinės pratybos įplieskė diskusijas tarp socialinių tinklų vartotojų: vieni į "Facebooką" sekmadienį kėlė sraigtasparnių ir karinės technikos mieste nuotraukas, kiti - Aro pareigūnų šturmo vaizdus, treti - karininkų su ginklų ekipiruote vaizdus.

"Kai kieme sekmadienį vyksta karas... Lengvai neramu. Šuo be amo..." - įkėlusi į savo "Facebook" profilį pareigūnų su ekipiruote nuotraukas ir šturmo vaizdus rašė klaipėdietė Dalia Grikšaitė.   

Po šio jos įrašo įsiplieskė diskusija. Vieni rašė, kad virš jų namo gana vėlai vakare garsiai skraido sraigtasparnis, girdisi šaudymai, kiti rašė, jog buvęs LCC tarptautinio universiteto bendrabutis taip pat šturmuotas karių, treti pastebėjo, jog sužeistuosius neša ant neštuvų.

"Aras sulaikytuosius išvedė iš pastato. Įdomu tikrai. Tik va augintiniai išsilakstė", - pastebėjo kita "Facebook" komentatorė Inga.

Toliau į diskusiją įsiliejusi Dovilė Ringis rašė: "Kiekvieną dieną per langą matau tokius vaizdus, Iš pradžių glumino, bet po to pripratau... Tik kai šiomis dienomis reikia į parduotuvę nueiti per spygliuotas vielas - nepatogu", - su šypsniu rašė D. Ringis.

Komentatorius nuramino Klaipėdos policijos atstovė spaudai Andromeda Grauslienė: "Nesijaudinkite, vyrai rimti, savo darbą išmano, tad esate saugūs."

"Vakarų ekspresui" susisiekus su klaipėdietėmis D. Graikšaite ir D. Ring, jos teigė, kad supranta karių pratybų svarbą ir dėl to nė kiek nepyksta.

"Facebook'e" smagiai pasikomentavome ir tiek. Pati gyvenu J. Zauerveino gatvėje ir anksčiau nieko panašaus nesu mačiusi. Pratybų dalyviai buvo draugiški, mandagūs, tad buvo įdomu stebėti. Suprantu karinių pratybų svarbą. O tai, kad sraigtasparnis skraidė gana vėlai, kai mano vaikas miegojo, nieko tokio. Juk karas neturi pietų pertraukos ir darbo valandų. Kariškiams reikia repetuoti, kad nutikus rimtam įvykiui, galėtų mus visus apsaugoti", - sakė D. Grikšaitė.

Jai antrino Liepojos gatvėje gyvenanti D. Ringis: "Kadangi aš gyvenu prie "Dragūnų" bataliono, tai prie karinių pratybų esu pratusi. Tik mano mažajam vaikui buvo šiek tiek įdomiau. Ėjome į parduotuvę ir klausė: kas čia vyksta", - šyptelėjo D. Ringis.

"Vakarų ekspresui" susisiekus su Motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija" G9 skyriaus viršininku majoru Rimantu Jasinevičiumi, šis atsakė, kad žmonės apie pratybas buvo informuoti: "Žiniasklaidai ir bendruomenėm buvo išsiuntinėti elektroniniai laiškai, rodė per televiziją, rašė spaudoje, taip pat prie gyvenamųjų namų buvo išklijuoti įspėjamieji skelbimai, taip pat ir pagrindinių operacijų metu kariai įvykio vietoje bendravo su gyventojais.

"Visi buvo geranoriški, pasipiktinusių nebuvo", - sakė R. Jasinevičius.

Jis priminė, kad Klaipėdos mieste, tiek sausumoje, tiek vandenyje karinės pratybos vyks iki birželio 18 dienos.

Šiomis dienomis vyksta net trejos pratybos: Lietuvos kariuomenės karinės jūrų pajėgos (KJP) organizuoja kasmetines tarptautines jūrų pratybas "Baltijos tvirtovė 2021" (angl. "Baltic Fortress 2021"), JAV karinis laivynas Baltijos jūroje organizuoja tarptautines jūrų pratybas "BALTOPS 2021" ir Klaipėdos regione vyksta tarptautinės pratybos "Stiprus Grifonas 2021" (angl. "Strong Griffin 2021"), kuriose treniruojasi daugiau kaip 2000 karių. Pastarosiose pratybose dalyvauja Motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija" štabas, keturi brigados batalionai, taip pat Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Kovinių narų tarnybos, Oro gynybos, Karo policijos, Inžinerijos bei Karo medicinos tarnybos kariai.

"BALTOPS 2021" pratybose dalyvauja apie 40 laivų, 60 orlaivių bei apie 4 tūkst. karių iš 16-os NATO ir 2 neutralių valstybių: Belgijos, Danijos, Estijos, Ispanijos, Italijos, JAV. Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos ir Vokietijos. Pratybose vykdomi oro gynybos, kovos su povandeniniais laivais, priešmininės kovos bei operacijų su amfibijomis veiksmai.

Dar gali paskraidyti ir sraigtasparnių, pamatysite ir karių. Vyksta pratybos, nenustebkite. Tai normalu. Šūvių jau bus gerokai mažiau", - aiškino R. Jasinevičius.

Raktažodžiai
Žinokite, gyvenu miestro centre ir kai skraido lėktuvėlis( uvas) su sparnais iki 23.00, jausmas nekoks! Ne dėl skraidymo, bet triukšmo decibelų, kurie pažeidžia teisę Bendruomenės poilsiui užtikrinti. Pranešimo jokio negavome dėl pratybų, taigi pagalvojome, kad vyksta kažkokia pramoga. Tiesiog pramoga! Labai neatsakingai pasielgta su informacija visuomenei. Labai neatsakingai. Kur miesto valdovai? Viešosios tvarkos skyrius?
Ji, 2021-06-16 12:45
Klaipėda turės daug naujagimiu
Untis, 2021-06-14 20:26
Klaipėda turės daug naujagimiu
Untis, 2021-06-14 20:26
Sidebar placeholder