Pajūryje siautėjo vėjai: išversti medžiai, apribota laivyba

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) penktadienį informavo BNS, kad iki 6-tos val. ryto ugniagesiai 10 kartų vyko šalinti ant važiuojamosios dalies užvirtusių medžių.

Pranešimų apie sugadintą turtą ar sužeistus asmenis negauta. PAGD nurodė, kad informacija dar gali kisti ir būti tikslinama, nes penktadienio rytą dar gaunami nauji pranešimai apie vėtros padarinius.

Vakare kai kurie gyventojai gavo įspėjamąsias žinutes apie audringą orą. Prognozuojama, kad stiprus vėjas gali išsilaikyti iki penktadienio 22 val. vakaro.

Informaciją apie situaciją po nakties Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste jo direkcijos atstovai žada pateikti vėliau penktadienį.

Meteo.lt duomenimis, Klaipėdoje (24 m. aukštyje) ketvirtadienį vėjas nuosekliai stiprėjo visą dieną. O 20:41 val. buvo fiksuotas beveik 20 m/s (71 km/h) vėjo gūsis.

„Artimiausiomis dienomis Lietuvoje numatoma didesnė šiluma, tačiau orai bus tokie, kad nesinorės galvoti apie pasivaikščiojimus lauke“, – DELFI tikino Gismeteo.lt direktorius Kęstutis Petkevičius. Jo teigimu, lengviau atsikvėpti bus galima tik sekmadienį.

Dėl sustiprėjusio vėjo naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Klaipėdos uoste buvo apribota laivyba.

Galinga audra slenka per Lietuvą

Šiandien per Lietuvą keliaus galingas ir aktyvus ciklonas. Numatomi debesuoti, vietomis (daugiausia Pietvakariuose) bus su pragiedruliais.

Daugelyje rajonų palis, vyraus trumpi lietūs. Rytą vėjas dar pūs iš pietvakarių, bet jau iki vidudienio keis kryptį į šiaurės vakarų.

Bus smarkus, daug kur gūsiai sieks 15–20 m/s, pajūryje 21–23 m/s.
Įdienojus temperatūra pasiskirstys nuo 10 laipsnių šilumos pietrytiniuose rajonuose, daug kur vyraus 11–13, pajūryje išliks šilčiausia ten bus tarp 14–15 laipsnių šilumos.

Šeštadienio naktį per šalį slinks šiltasis atmosferos frontas. Vyraus niūrus ir darganoti orai.

Lietus lankysis visoje šalyje. Vėjas ir toliau nerims, pūs iš vakarų, pietvakarių, prie jūros bus gūsingesnis, 15–18 m/s. Stori debesys neleis orui sparčiai atvėsti, tad paryčiais termometrai rodys tarp 6–11, vakariniame šalies pakraštyje 12–14 laipsnių šilumos.

Šeštadienio dieną vyraus debesuoti orai, tačiau vakarop pradedant vakariniais rajonais dangus ims po truputį giedrėti, pasirodys vis daugiau pragiedrulių.

Lietus numatomas visoje šalyje, tačiau keis pobūdį iš ištisinio į trumpalaikį, vietomis nulyti gali ir ne kartą. Vėjas vakarų, pietvakarių, pereinantis į šiaurės vakarų.

Daug kur gūsiai sustiprės iki 15–18 m/s. Šią diena oras sušils iki 13–17 laipsnių šilumos.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder