Pirkdami privačią žemę ir parduodami valdišką butą politikai nesipyko

Pirmajame šių metų Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje uostamiesčio valdžioje esantys politikai nekilnojamąjį turtą ne tik pirko, bet ir pardavė.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje tarp visų kitų klausimų svarstyti ir du, susiję su nekilnojamojo turto įsigijimu bei pardavimu.

Abu šie klausimai politikams jokių didesnių neaiškumų nesukėlė. Kadangi sprendimo projektams be jokių prieštaravimų ar pastabų pritarta Tarybos komitetuose, už juos draugiškai rankos pakeltos ir balsuojant Taryboje.

Įsigijo žemės sklypus

Trijų žemės sklypų, kurių bendras plotas siekia 1,8 hektaro, Klaipėdos miesto savivaldybei prireikė vykdant Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos plėtrą.

Neabejojama, kad šis ekonominis projektas svarbus ne tik Klaipėdos miestui ir regionui, bet ir visai valstybei.

Sklypai (15 ir 65 arai bei 1 hektaras) yra buvusio Lypkių kaimo teritorijoje.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio pernai spalio viduryje sudaryta nekilnojamojo turto pirkimo komisija sklypus pirko neskelbiamų derybų būdu.

Derybos su žemės savininkais galutinai baigtos lapkričio mėnesio pabaigoje. Sutarta dėl galutinės kainos, kuri neviršija 5 procentų nepriklausomo turto vertintojo nustatytų nekilnojamojo turto rinkos verčių.

Už 1,8 ha bus sumokėti 211 675 eurai.

Pinigų ieškoti nereikės, nes jie jau yra numatyti uostamiesčio biudžete.

Per su Savivaldybe vykusias derybas sklypų savininkams kainą pavyko pakelti ne tiek ir daug.

Nepriklausomų turto vertintojų teigimui, bendra šių žemės sklypų rinkos vertė siekia 201 600 eurų.

Pardavė valdišką butą

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto savivaldybės taryba nesužlugdė vienos klaipėdietės svajonės gyventi nuosavame būste.

Politikai pritarė moters prašymui parduoti Savivaldybei priklausantį butą, kurį ji nuomoja.

Klaipėdietė sutiko už Baltijos prospekte esantį 64,27 kv. m ploto butą sumokėti rinkos kainą.

1993 metais pastatytame penkių aukštų name esantį butą nekilnojamojo turto vertintojas įkainojo 64 080 eurų.

Į šią sumą įskaičiuoti ir 80 eurų, sumokėti už būsto vertės nustatymą.

Moteris butą iš Klaipėdos miesto savivaldybės nuomoja ne socialinio būsto nuomos sąlygomis ir jame išgyveno ilgiau nei penkerius metus.

Už perkamą būstą naujoji jo savininkė atsiskaitys ne vėliau nei per tris mėnesius po pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjo Edvardo Simokaičio, viso lėšos, gautos už parduodamą būstą, bus pervestos į savivaldybės biudžetą ir panaudotos socialinio būsto fondo plėtrai.

Klaipėdos miesto savivaldybė yra tikras nekilnojamojo turto magnatas. Jai nuosavybės teise uostamiestyje priklauso beveik 1 500 butų.

Bendras jų plotas siekia apie 65 tūkstančius kvadratinių metrų. Tai tiek socialinis, tiek paprastos nuomos būstas.

Savivaldybei priklausančių šių gyvenamųjų patalpų nuomos administravimo ir gyvenamųjų patalpų techninės būklės užtikrinimo paslaugas teikia viešoji įstaiga „Klaipėdos butai“.

Naujai sutarčiai su šia įstaiga Taryba pritarė praėjusių metų pabaigoje.

Savivaldybė kiekvieną mėnesį „Klaipėdos butams“ už teikiamas paslaugas sumoka 21 556,10 Eur (be PVM), per metus - iki 258 673,2 Eur (be PVM).

Nors po sutarties sudarymo įstaigos paslaugos miesto biudžetui kainuoja brangiau, iš Savivaldybės būstus nuomojantiems gyventojams plačiau savo piniginių praverti nereikės.

Sidebar placeholder