Pradedama registracija delfinų asistuojamos terapijos užsiėmimams

Spalio 3 dieną pradedama registracija delfinų asistuojamos terapijos užsiėmimams Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume. Registruoti galima ne tik vaikus nuo 4 metų, bet ir suaugusius, turinčius negalią, individualių poreikių ar susiduriančius su sudėtingais išgyvenimais.

Paprastai galima užsisakyti dviejų savaičių terapinių užsiėmimų su delfinais programą, apimančią kliento poreikių analizę, individualaus plano sudarymą ir 10 užsiėmimų su delfinais vandenyje. Taip pat yra galimybė organizuoti papildomo lavinimo programas, kurios parenkamos pagal poreikį (pvz., meninio ugdymo, judesio, sensorinės integracijos, socialinių įgūdžių mokymo ir pan.) bei specialistų konsultacijas.

Įrengus Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume Delfinų terapijos centrą, pirmoji registracija į terapinius užsiėmimus su delfinais buvo paskelbta 2014 metais. Tuomet naujojo centro paslaugomis galėjo pasinaudoti tik apie 50 šeimų, auginančių vaikus su negalia. Dabar Delfinų terapijos centras jau buvo pasirengęs per metus priimti iki 200 vaikų ir suaugusių.

Delfinų terapijos skyriaus vedėjos dr. Brigitos Kreivinienė sako, kad suprantant tėvelių nerimą dėl ilgo laukimo dabar registracija vykdoma kartą per metus visiems ateinantiems metams.

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, prieš aštuoniolika metų pradėta terapinė programa su delfinais buvo labiau orientuota į vaikus, tačiau šiandien vis dažniau kreipiasi ir suaugę, kuriuos kamuoja psichologinio pobūdžio problemos – chroninis pervargimas, depresyvumas, įvairios asmeninės problemos ir rūpesčiai.

Registracija vyks muziejaus tinklalapyje www.muziejus.lt skyrelyje „Delfinų terapijos skyrius“ tik nuo spalio 3 d. 9:00 val. iki 7 dienos (imtinai, t. y., ant voko privalo būti ne vėlesnė kaip spalio 7 d. data). Iš tinklalapio bus galima parsisiųsti anketą, ją užpildžius atspausdinti, pasirašyti ir išsiųsti registruotu paštu šiuo adresu: Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras, Smiltynės g. 3, LT-93100

Delfinų terapijos centro specialistai, gavę anketą išsiųs patvirtinimą nurodytu anketoje elektroniniu paštu, kad anketa yra gauta. Jokių papildomų dokumentų pirminei registracijai teikti nereikia.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder