Pradedama rengti Klaipėdos centrinio pašto pritaikymo veiklai koncepcija

(1)

Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl koncepcijos, kaip būtų galima pritaikyti buvusio uostamiesčio centrinio pašto pastatą naujai veiklai, rengimo.

Kaip penktadienį pranešė pati savivaldybė, sutartis pasirašyta su konkursą laimėjusia įmone „Muona studio“.

Miesto valdžia buvusio pašto patalpose planuoja įkurti Klaipėdoje gimusio pasaulinio lygio mokslininko, astronomo Frydricho Vilhelmo Augusto Argelanderio meno ir mokslo centrą.

„Kas turėtų atsirasti centriniame pašte, idėjų buvo daug, tačiau po ilgų diskusijų nuspręsta koncepciją rengti pagal Kultūros ministerijos parengtą galimybių studiją. Džiaugiuosi užgimusia viltimi, kad centrinio pašto pastatas, kurį esu pavadinęs vienu iš briliantų miesto karūnoje, atgims naujam gyvenimui“, – pranešime cituojamas Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Pasak miesto mero, koncepcija ketinama parengi iki šių metų pabaigos, vėliau Kultūros ministerijai pavaldus Kultūros infrastruktūros centras atliks techninį projektą ir turėtų prasidėti pastato atnaujinimo darbai.

„Labai norėtųsi, kad viskas vyktų greičiau, bet visi šie dokumentacijos rengimo procesai yra labai imlūs laikui, tad optimistiškiausiomis prognozėmis F. W. Argelanderio meno ir mokslo centras duris lankytojams atvers gal tik po 3-4 metų“, – teigė A. Vaitkus.

F. W. Argelanderio mokslo ir meno centro įveiklinimo koncepcija numatys praktinę edukaciją šiuolaikiškose patyriminių veiklų erdvėse, planuojama, kad jose veiks nuolatinės interaktyvios ekspozicijos.

Ekspozicijoms parengti planuojama pasitelkti vietos ir užsienio partnerius – Klaipėdos mokymo įstaigų mokytojus ir dėstytojus, astronomijos ir planetariumų draugijas, muziejus.

Kultūros infrastruktūros centras rengia paraišką gauti Europos Sąjungos finansavimą centrinio pašto pastato atnaujinimo techninio projekto parengimui, tik jį parengus numatoma vykdyti rangos darbus.

Birželį Klaipėdos tarybos posėdyje dar turės būti patvirtintas bendradarbiavimo projektas, kuriame numatyti konkretūs abiejų šalių – Kultūros infrastruktūros centro ir Klaipėdos savivaldybės – įsipareigojimai.

Po to, kai taryba pritars bendradarbiavimo sutarties projektui ir bus pateikta paraiška ES finansavimui gauti, abi pusės taps įgyvendinamo projekto partnerėmis.

Planuojama, kad sutvarkytas ir įrengtas pašto kompleksas bus perduotas valdyti Klaipėdos miesto savivaldybei

Vyriausybės nutarimu Klaipėdos pašto kompleksas 2022 metų gegužę įrašytas į Valstybinės reikšmės istorijos, archeologijos ir kultūros objektų sąrašą. 

Objektas tais pačiais metais buvo perduotas valstybei. Ankstesnis jo valdytojas Lietuvos paštas už tai gavo 6 mln. eurų.

Neogotikos stiliaus Klaipėdos pašto pastatų kompleksą suprojektavo architektas Hermannas Shoede (Hermanas Šiodė), jis pastatytas 1893 metais.

Uostamiesčio centre esančiame pastate iki 2019 metų rudens veikė paštas. Dabar jis stovi tuščias.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder