Prie jūros atsiras daugiau tualetų (2)

Artėjant šiltajam metų sezonui, kaip ir kasmet, vyksta pasiruošiamieji darbai uostamiesčio palūdimiuose ir jų teritorijose. Bus tvarkomas kopagūbris, taip pat gerinama tualetų infrastruktūra. Negana to, net du Klaipėdos paplūdimiai gavo Mėlynosios vėliavos apdovanojimą.

 

Antradienį Klaipėdos miesto savivaldybėje vyko  pasitarimas dėl pasiruošimo vasaros sezonui paplūdimiuose.

„Klaipėdos palūdimiai“ vadovas Olegas Mariničius teigė, kad pasitarimas buvo preliminarus. „Apsikeitėme informacija dėl paplūdimių, infrastruktūros ir gelbėtojų paruošimo. Taip pat buvo aptarta, kas turi padaryta artimiausiu metu“, - kalbėjo vadovas.

Kol kas O. Mariničius neakcentavo kokie darbai iki kada konkrečiai bus užbaigti. „Kol kas nenoriu diskutuoti apie datas.

Nes kol tebevyksta karantinai ir įvairūs pakeitimai, sezonas gali atsidaryti vėliau, arba anksčiau. Šito aš negaliu pasakyti“, - pasakojo pašnekovas.

Anot vadovo, numatoma, kad jau kovą prasidėję pagrindiniai pasiruošimo darbai bus baigti iki gegužės mėnesio vidurio.„Darbų labai daug, ir takų valymas, ir jų remontas, ir dažymas. Artimiausiu metu planuojame pastatyti persirengimo kabinas, suolus ir visa kitą. Taip pat pasirašėme sutartį su viena įmone, kuri įrengs mums papildomus takus“, -teigė O. Mariničius.

 Anot Olego Mariničiaus, vis dar vyksta paplūdimių, infrastruktūros ir gelbėtojų paruošiamieji darbai.

Tvarkys kopagūbrį ir gerins tualetų infrastruktūrą

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės, Girulių, II-osios Melnragės ir Neįgaliųjų paplūdimio automobilių stovėjimo aikštės asfalto danga jau yra sutvarkyta.

„Melnragės paplūdimių darbus planuojame pabaigti iki gegužės 1-os dienos. Nuo gegužės 1-osios tęsime asfalto dangos darbus Smiltynėje“, - apie pasiruošimą vasarą pasakojo I. Šakalienė.

Taip pat bus tvarkomas kopagūbris. Žabų klojiniams ir apsauginėms tvorelėms buvo skirta 62 tūkst. eurų.

Kol kas aktualiu kiekvienos vasaros klausimu išlieka tualetai.

„Sutarėme, kad balandžio pabaigoje tie tualetai, kuriuos eksploatuoja „Klaipėdos paplūdimiai“ jau bus atidaryti“, - teigė Miesto tvarkymo skyriaus vedėja.

Prieš dvi savaites naujas tualetas buvo atidarytas Poilsio parke.

Tačiau I. Šakalienė akcentoja, kad vis dar tebėra svarstoma, ką dar būtų galima padaryti, kad pagerėtų tualetų infrastruktūra.

Pernai, pasak vedėjos, du mūriniai lauko tualetai buvo nugriauti, o tose vietose atsiras biotualetai.Smiltynėje jau pastatyti trys nauji stacionarūs konteineriniai tualetai.

Vienas iš jų - Naujosios perkėlos teritorijoje prie dviračių tako ir du prie gelbėjimo stoties. Taip pat yra pradėtos procedūros dėl elektros pajungimo darbų ir dėl vandens gręžinio.

Paplūdimių remontas ir visa paplūdimių teritorija yra atiduota „Klaipėdos paplūdimiams“.

Suteiktas apdovanojimas

Džiugi žinia ta, kad 2021 metų sezonui net dviems uostamiesčio paplūdimiams buvo suteiktas Mėlynosios vėliavos apdovanojimas.

Šią žinią savivaldybei balandžio 20 d. vakarą pranešė Lietuvos žaliųjų judėjimo vadovas. Mėlynoji vėliava – tarptautiniu mastu pripažįstamas paplūdimių kokybės ženklas – suteikiamas Smiltynės I ir Melnragės II paplūdimiui. Mėlynosios vėliavos šiuose paplūdimiuose bus iškeltos pradedant vasaros sezoną.

„Siekdami Mėlynosios vėliavos, paplūdimių kokybę vertiname jau nebe patys, o aplinkosauginių organizacijų įgalioti asmenys. Šis nepriklausomas vertinimas bei Mėlynosios vėliavos suteikimas yra svari žinia tarptautiniu mastu, kad Klaipėda turi aukščiausius kokybės standartus atitinkančius paplūdimius, kad čia rūpinamasi švara, saugumu, aplinkosauga. Nors išorės veiksnių, galinčių pabloginti paplūdimių kokybę, buvo, yra ir bus, mes, kaip savivaldos atstovai, siekiame padaryti viską, kad išsaugotume vertingą pajūrio ruožą“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

 

Raktažodžiai
Ar Melnragėje prie moterų pliažo irgi bus pastatytas biotualetas
nn, 2021-04-23 11:40
pagaliau gal ir pas mus civilazijos pranašumai ateis i pajūrį ;) latviai jau desimcia metu lenkia lietuvius ;)
sveikinam, 2021-04-23 10:27
Sidebar placeholder