Siuntų karštinė prasideda ir Klaipėdoje

Klaipėdoje, kaip ir visoje Lietuvoje, jau prasidėjo kalėdinių siuntų sezonas. Skaičiuojama, kad, palyginti su spaliu, per pastarąsias kelias savaites uostamiestyje bendras siunčiamų siuntų tiek į užsienį, tiek šalies viduje skaičius išaugo apie 20 proc. Beje, kalbant apie užsienį, į kai kurias šalis siuntas išsiųsti jau pavėlavome.

Pasak AB Lietuvos pašto komunikacijos projektų vadovo Luko Zadaracko, šventiniu laikotarpiu siuntų kiekis smarkiai išauga, todėl jas paskirstyti ir pristatyti gavėjui trunka ilgiau nei įprastai. Todėl kalėdinius laiškus, atvirlaiškius ir pašto siuntinius reikėtų išsiųsti kuo anksčiau.

Šiuo metu Klaipėdoje esančiuose pašto skyriuose jau pastebimi didesni nei įprastai klientų srautai. Todėl gyventojai kviečiami siuntas formuoti Lietuvos pašto savitarnoje lpexpress.lt. Pasak L. Zadaracko, taip pavyktų išvengti siuntos adresavimo netikslumų, būtų patogu apmokėti siuntimą, o paruoštą siuntą atnešti į bet kurį pašto skyrių ir palikti tam skirtoje savitarnos zonoje, nereikės stovėti jokioje eilėje.

Kiek keliauja siuntos į užsienį

Žinia, siuntų keliavimo trukmė iki gavėjo pirmiausiai priklauso nuo siuntimo krypties. Pavyzdžiui, norint, kad siuntos JAV arba Kanadoje gyvenančius brangius žmones pasiektų iki gruodžio 24-25 d., jas reikėjo išsiųsti vėliausiai iki gruodžio 3-4 d. Tikėtina, kad siuntos gavėjus Šiaurės Amerikoje pasieks tik tarpušvenčiu.

L. Zadarackas sako, kad dar yra šiek tiek laiko norint, kad iki švenčių būtų pristatytos kalėdinės siuntos į Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Airiją, Skandinavijos šalis.

Iki Vakarų Europos šalių siuntos keliauja nuo 6 iki 13 kalendorinių dienų.

Primename, kad nuo šiol iš ne Europos Sąjungos (ES) šalių per Lietuvos paštą atkeliavusias dovanas galima deklaruoti paprasčiau. Jų gavėjams nebereikia privalomai pateikti iš siuntėjo gauto patvirtinimo apie siunčiamo daikto vertę. Dabar deklaravimo formoje užtenka nurodyti, kokia dovana yra siuntoje ir kokia jos vertė.

Lietuvoje - 2-3 dienos

Lietuvos viduje siuntos vidutiniškai keliauja apie 2-3 dienas siunčiant paštu ir 1 darbo dieną per „LP express“ paštomatų ir kurjerių tinklą - pastarajame daugiau nei 97 proc. siuntų gavėjui yra pristatomos jau kitą darbo dieną.

„Dedame daug pastangų siekdami, kad siuntos gavėjus pasiektų kuo greičiau net ir intensyviausiu kalėdiniu laikotarpiu. Pavyzdžiui, pernai daugiau nei 92 proc. visų per “LP express„ paštomatus keliavusių siuntų buvo pristatytos kitą darbo dieną“, - sako L. Zadarackas.

Vieni tarifai didėjo, kiti mažėjo

Nuo gruodžio 1 d. įsigaliojo nauji koreguoti siuntų siuntimo į užsienį tarifai. Jie labai įvairūs. Kai kuriais atvejais nuo gruodžio 1 d. siuntimo tarifas gali būti net mažesnis nei dabartinis.

Komunikacijos projektų vadovas pateikė tokį pavydį: 250-300 g svorio siuntinio į Austriją siuntimas su sekimo paslauga nuo gruodžio 1 d. kainuoja 11-25 proc. mažiau nei anksčiau. Apskaičiuota, kad imant visų šalių, į kurias galima siųsti, vidurkį siuntos siuntimas su sekimo paslauga pabrangs apie 23 proc.

Beje, nuo gruodžio 1 d. pasikeitė ir didesniam siuntų į užsienį kiekiui taikomos nuolaidos. Anksčiau jų dydis svyravo nuo 5 iki 10 proc., o dabar siekia 10-15 proc.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder