Stringa Klaipėdos pilies didžiojo bokšto projektas (3)

Daugiau nei prieš pusmetį pristatytas pilies bokšto projektas vis sulaukia įvairių pastabų. Panašu, kad paskutinės pastabos, pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Andriaus Dobranskio, yra konceptualios ir jas įveikti bus sudėtinga.

Pirmadienį Klaipėdos miesto savivaldybėje vyko pasitarimas su pilies bokšto projektuotojais. „Viena iš pastabų buvo tokia, kad nepakanka istorinių duomenų ir tyrimų. Taip pat kilo klausimas, ar tai yra pilies bokšto atstatymas, ar tai bus tūrio atkūrimas. Nes pagal šiuo metu paruoštą projektą yra numatoma, kad bus atstatomas tūris, neatstatant pačių sienų, kurios buvo kelių metrų storio“, - pasakojo miesto mero pavaduotojas Arūnas Barbšys.

Pasitarimo metu buvo išreikštas susirūpinimas dėl kontraforso ir galimo jo pažeidimo atkuriant bokštą.

„Ant kažko statyti bokštą vis dėlto reikia ir manoma, kad tie pamatai, kurie yra likę, nėra tinkami naujo bokšto statybai. O kontraforsas tam ir buvo pristatytas, kad sutvirtintų esamus pamatus“, - situaciją komentavo pavaduotojas.

"Tikslas buvo išgirsti visas puses ir nuspręsti, kokiu keliu projektuotojams reikėtų eiti. Todėl labai keista, kad šiandien gaunamos pastabos yra tokios gilios.

Tokiame etape statybą leidžiantį dokumentą gauti tampa labai problematiška", - kalbėjo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Kalbant su projektuotojais, pasak A. Dobranskio, buvo išgirstos pastabos, apie kurias buvo galima kalbėti projekto pradžioje. „Arba iš viso nerengti tokio projekto, jeigu jau trūksta kažkokių istorinių duomenų ar pan. Specialistai paaiškins daugiau, o mums belieka apgailestauti, kad čia, Klaipėdoje, nerandame bendrų taškų ir kompromisų. Ir tai yra liūdniausia dalis. Juk niekas nėra suinteresuotas išdarkyti miesto vaizdo, paveldo ir t. t.“, - teigė administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Buvo nuspręsta organizuoti kitą pasitarimą kur kas platesniame rate, įtraukiant ir kolegas iš Vilniaus, Kultūros ministerijos, vietinius Klaipėdos kultūros paveldo departamento specialistus. „Bandysime spręsti šitą klausimą. Matome, kad reikia kalbėti plačiau. Projekto tikslas yra, kad miestas būtų gyvas ir kad šie objektai galėtų tapti turistų traukos centrais“, - savo poziciją dėstė A. Dobranskis.

Girdejai kazkokioj skylej boksta pasistate, ***** varom ameizing. Ir is kart uzplus tukstanciai Piligrimu is viso pasaulio paziureti Boksto.
Amerikonas, 2021-05-08 00:34
Kokia matot naudo is kicinio namelio pavadinto bokstu?beje karkasinio. Vertetu suprasti kad atstatyti butina pili.
Svečias, 2021-05-07 03:58
Vilnius pasistate baisius Valdovu rumus...o Klaipedai neleidzia grazu Memelburgo pilies boksta atstatyti.
komentatorius, 2021-05-05 20:18
Sidebar placeholder