„Tautų paletė“ suartino įvairių kultūrų bendrijas

Paskutiniąją Jūros šventės dieną į koncertą „Tautų paletė“ smalsiai sugužėjo praeiviai ir meno mylėtojai. Teatro aikštėje netrūko akį traukiančių vaizdų: spalvingi įvairiausių tautų kostiumai, šokių kolektyvai ir melodingi pasirodymai.

Kaitri vidudienio saulė koncerto dalyvių neatbaidė nuo sekmadienio pramogos. Anksčiausiai atėję spėjo užsiimti sėdimas vietas, o kiek pavėlavę – rinkosi toliau esančius suoliukus arba nusprendė reginį stebėti stovėdami.

Žiūrovai, stengiantys išvengti saulės spindulių slėpėsi po atsineštais skėčiais, popieriniais lankstinukais ar gėlių sudarytoje vėsoje. Dar kiti – vėdinosi vėduokle ar bet kuo, kas buvo po ranka.

Nuotaikingai ir spalvingai pradėtas renginys – šokių kolektyvo pasirodymas jau nuo pat pirmų minučių pritraukė ne tik koncertą stebinčiųjų žvilgsnius, bet ir praeinančiųjų.

Pastarieji stabtelėjo stebėti neeilinį renginį ir kai kurie netgi pasiliko iki pat koncerto finalinių pasirodymų.

Klaipėdos miesto savivaldybės Tautinių kultūrų centro rengtas koncertas suartino skirtingų tautybių ir tikėjimų bendrijas: žydų, musulmonų, baltarusių, romų, ukrainiečių, totorių.

Koncerte patys aktyviausi tautinių bendrijų kolektyvai buvo pasiruošę spalvingą ir nuotaikingą programą: solinius pasirodymus, duetų numerius, šokių ir vokalinių ansamblių šou.

Žmonės gėrėjosi pasirodymais ne tik savo akimis, bet ir skubėjo įamžinti juos mobiliaisiais telefonais ar fotoaparatais.

Šypsodamiesi ir linguodami muzikos ritmu, susirinkusieji virš valandos džiaugėsi kitataučių atliekamais pasirodymais bei negailėjo plojimų.

Renginio vedėjas skatino visus bendrauti „meno kalba“, o atlikėjai koncerto dalyvius ragino drauge dainuoti ir šokti. Žiūrovai neatsispyrė – ritmingai plojo, niūniavo žinomas dainas bei lingavo melodijos ritmu.

Vis dėlto šie pasirodymai nebuvo tik pramoga klaipėdiečiams ir miesto svečiams, renginio potekstė slypėjo kur kas giliau.

Jelena Butkevičienė, Klaipėdos miesto savivaldybės Tautinių kultūrų centro direktorė, po koncerto pasakojo, kad šis renginys buvo skirtas pristatyti uostamiesčio kultūras.

„Klaipėda – multikultūrinis miestas, kuriame gyvena įvairių tautų žmonės. Šiuo renginiu norėjome pasakyti, kad mes esame, kad mes kuriame ir kad mes puoselėjame kultūrą ir norim ja pasidalinti su kitais“, – sakė J. Butkevičienė.

Sidebar placeholder