Seimui siūloma vėl leisti vertinti kompensacijų ir socialinių išmokų prašytojų turtą

Tėvams teks plačiau praverti pinigines

Klaipėdos valdžia išgirdo skundus, kad daliai mokyklų trūksta lėšų pailgintos dienos grupės (PDG) auklėtojų darbo užmokesčiui. Šią problemą tikimasi išspręsti 20 centų padidinus tėvų apmokamos PDG paslaugos valandos įkainį.

Dar liepos pradžioje į Klaipėdos miesto savivaldybę kreipėsi Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Klaipėdos skyriaus atstovai. Jie pasiguodė, kad daliai uostamiesčio Savivaldybės pavaldume esančių mokyklų trūksta lėšų PDG auklėtojų darbo užmokesčiui.

Tokia situacija susiklostė kasmet didėjant baziniam pareiginės algos dydžiui bei mokyklose dirbančių PDG auklėtojų pareiginės algos koeficientui ir nekintant PDG paslaugos įkainiui.

Šiuo metu nustatytas atlyginimo už teikiamą PDG paslaugą dydis, kurį moka tėvai, vienam asmeniui yra 0,30 euro už 1 valandą.

Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose 2022-2023 mokslo metais 109 PDG lankė 2434 mokiniai. Iš jų - 144 socialiai remtini ir turintys didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, kurie už PDG veiklą nemokėjo.

Jiems užimti įsteigti 73,8 PDG auklėtojų etato - 34,88 etato finansuojami iš surenkamų pajamų, 38,92 etato finansuojami iš Savivaldybės biudžeto lėšų (4,05 etato dėl socialiai remtinų ir turinčių didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių; 34,87 etato, už kuriuos tėvai nemoka (50 proc.)).

Per 2022-2023 mokslo metus surinkta 365,6 tūkst. Eur už PDG veiklą pajamų. Faktiškai 34,88 etato išlaikymui reikėjo 404,2 tūkst. Eur. Susidariusį lėšų skirtumą įstaigos apmokėjo iš joms skirtų Savivaldybės lėšų.

Teigiama, kad pinigų įsigyti priemonėms mokinių užimtumo veiklai, įstaigoms nelikdavo.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybai siūloma patvirtinti, kad tėvai už PDG paslauga mokėtų daugiau.

Jei uostamiesčio valdžioje esantys politikai pritars, mokestis už 1 valandą nuo 0,30 Eur didės iki 0,50 Eur.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Planavimo ir analizės skyriaus vyriausiosios specialistės, atliekančios skyriaus vedėjo funkcijas, Skaistės Kliaubienės, mokesčio didėjimas gali sukelti tėvų nepasitenkinimą.

Tačiau per metus surinktų papildomų apie 240 tūkst. Eur., net atsižvelgiant į nuolat didėjantį darbo užmokestį, pakaktų PDG auklėtojų, finansuojamų iš surenkamų įmokų, algoms ir socialinio draudimo įmokoms sumokėti (50 proc.) Būtų galimybė įstaigoms įsigyti ir priemonių mokinių užimtumo veiklai.

Taip pat Tarybos prašoma patvirtinti sąlygą, kad, atsižvelgiant į infliacijos dydį (esant didesniam nei 10 proc. vartotojų kainų pokyčiui), atlyginimo dydis už teikiamą PDG paslaugą Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose būtų perskaičiuojamas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder